خراسان/ کادوپیچ کردن هدیه‎هایی که برای تولد و مناسبت‏‌های مختلف برای دیگران آماده کرده‎ای، همیشه به یک کاغذکادوی شیک و خفن نیاز ندارد. پارچه‏‌های اضافه که خیاط از بازمانده لباس‌‏ها برگردانده یا روسری‎های اعضای خانواده که کوچک شده‎اند و دیگر کاربردی ندارند، روبان‎هایی که از گوشه و کنار به دستت رسیده، هرکدام می‎تواند نقش یک بسته‎بندی متفاوت و سبز را بازی کند. اگر با خودت می‎گویی: «کاغذکادو که راحت تجزیه میشه و قابل بازیافت هم هست، دیگه چه عیبی داره که به جاش پارچه استفاده کنیم؟» باید بگویم قضیه کمی با چیزی که به نظر می‏‌آید، فرق دارد چون خیلی از کاغذکادوهایی که می‎خریم ترکیب زرورق و چسب و کاغذ هستند و اصلا قابل بازیافت نیستند.
آن‎هایی را هم که کاغذی هستند،داریم برای زمانی کوتاه و خوشگل‎سازی یک چیز دیگر استفاده‎شان می‎کنیم. این طورها هم نیست که وسط بیابان مانده باشیم و هیچ چیز دیگری برای بسته‎بندی هدیه‎مان نداشته باشیم. مثلا اسم «فوروشیکی» به گوش‎تان خورده؟ خب اگر نمی‎شناسیدش، کافی ا‌ست هشتگ furoshiki را توی اینستاگرام جست‌وجو یا در گوگل وارد کنید تا حیرت‎زده شوید.
کلی روش برای بسته‏‌بندی‎های بی‌نظیر بدون هیچ کاغذی خواهید دید که هم از دردسر خرید کاغذ کادو نجات‎تان می‎دهد و هم نقش بیشتری در سبز ماندن زمین پیدا می‎کنید.
«فوروشیکی»، فن پیچیدن پارچه به روش سنتی توسط ژاپنی‌هاست که برای جابه‌جایی لباس، هدایا، غذا و دیگر وسایل استفاده می‌شود و این روزها پیشنهاد خیلی از طبیعت‎دوست‎ها به ماست تا بدون هزینه اضافی برای خرید جعبه‌‏ها و ساک‌‏های کاغذی یا کاغذکادو هدیه‎های‎مان را بسته‎بندی کنیم.
نویسنده : مریم ملی | خبرنگار

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید