باشگاه خبرنگاران/ در زمان‌های قدیم، مردم عقیده داشتند که زمین مرکز عالم است و این واقعا خورشید است که در آسمان حرکت می‌کند و شب و روز بوجود می‌آورد. امروزه می‌دانیم که این خورشید نیست که حرکت می‌کند بلکه سیاره ما زمین، مانند فرفره از غرب به شرق می‌چرخد.

ما در اثر چرخش زمین تصور می‌کنیم که خورشید در آسمان حرکت می‌کند. هنگامی که یک بخش رو به خورشید قرار می‌گیرد، روز در آن آغاز می‌شود. در همان هنگام، بخش دیگر زمین که رو به خورشید نیست در تاریکی فرو می‌رود.
اما آیا تابحال شب و روز کره زمین را با هم مشاهده کرده اید. به تازگی یک فضانورد ناسا با نام «رابرت بِهنکِن» تصویری از خط مرزی شب و روز زمین از فضا را منتشر کرده است. بهنکن که اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارد تصویری از این صحنه شگفت انگیز که شاید هیچ یک از ما آن را در زندگی واقعی ندیده ایم تهیه کرد.

بهنکن که با نام «باب بهنکن» نیز شناخته می‌شود روز دوشنبه ۲۸ ژوئن دو تصویر زیبا و دیدنی را از مرز میان شب و روز زمین در صفحه توئیتر خود منتشر کرد. او در توضیح این تصاویر نوشت: «منظره مورد علاقه ام از سیاره ما زمین، مرز بین شب و روز زمین است.»

این تصاویر تاکنون بیش از ۵۷۰۰۰ لایک دریافت کرده و ۸۰۰۰ بار نیز بازنشر شده است. انتشار این تصاویر با واکنش کاربران نیز همراه بود. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «وای، خدای من. این تصویر فوق العاده زیبا و باشکوه است.»