میهن پست/ اگر راه و روش موفقیت در مصاحبه استخدامی را فرا بگیرید این کار برای شما چندان سخت نخواهد بود. در ادامه کلماتی خارق العاده را آموزش خواهیم داد که معجزه میکنند.
شما می توانید از ۲۰ کلمه پایین برای توصیف خودتان در مصاحبه کاری استفاده کنید:

علاقه مند / پرشور
بلندهمت / بااراده
کوشا / باانگیزه
منظم
مردمی / اجتماعی
نتیجه گرا
منضبط
مشتاق
متقاعد کننده
قابل اعتماد
خوش فکر / زیرک
ماهر
بسیار دقیق
فعال
مبتکر / خلاق
تمرین دیده
خودآگاه
هشیار و نکته بین
انعطاف پذیر
سودمند و مفید
کلماتی برای توصیف خودتان در رزومه

رزومه یا خلاصه سابقه کار معمولا اولین نقطه تماس شما با استخدام کننده احتمالی است. بنابراین، تک تک کلماتی که در توصیف خودتان انتخاب می کنید بسیار اهمیت دارند. شما حتما می خواهید از کلماتی قوی استفاده کنید که مدیر آینده در اولین نگاه مجذوب آنها شود. بدین ترتیب، لازم است کلمات را عاقلانه و هوشمندانه انتخاب کنید.

به برجسته ترین نقاط قوت خود بیندیشید و واژگانی را انتخاب کنید که مطابق با آنها باشند. شما باید توصیف شغلی خود را در هنگام انتخاب لغات برای تعریف از خودتان در نظر داشته باشید. اگر در توصیف شغلی به دنبال یک بازیکن تیم ورزشی می گردند، لازم نیست در رزومه خود ذکر کنید که فردی مستقل هستید و به تنهایی از عهده کار خود برمی آیید. یا اگر در توصیف شغلی ویژگی های مورد نظر برای داوطلبان استخدام ذکر شده بود، لازم است استفاده از آنها را در رزومه خود مد نظر بگیرید. رزومه خود را بر طبق هر شغلی که داوطلب استخدام آن می شوید تغییر دهید تا مطمئن شوید احتمال بیشتری در انتخاب شدن و تماس برای مراجعه حضوری و مصاحبه کاری دارید.
در ادامه، ۸ واژه ای را خواهید دید که می توانید برای توصیف خودتان در رزومه به کار ببرید:

با پشتکار
مسئولیت پذیر
وظیفه شناس
ملاحظه کار
محتاط
متعهد
سرسخت و مقاوم
مشتاق و علاقه مند

اینها انواع ویژگی هایی هستند که هر کارفرمایی می خواهد پرسنل جدیدش داشته باشد. اما احتمال دارد کارفرما بررسی کند و متوجه شود چیزهایی که شما در رزومه خود گفته اید ۱۸۰ درجه با آن چیزی که در واقع هستید فرق دارد. پس بهتر است تمام تلاش خودتان را بکنید تا بهترین لغاتی را برگزینید که جوهره وجود شما را منعکس می کند. مثلا، ممکن است شاید به دلیل عدم توانایی برای کنار آمدن با همکاران در محیط کاری قبلی از شغل خود دست کشیده باشید زیرا شما مشتاق ترین و علاقه مندترین فرد تیم برای کار بوده اید و دیگران نه. در چنین مواردی، مشتاق و علاقه مند بودن واژه ای عالی است و یافتن شرکتی که درست مثل شما به این ویژگی اررزش بدهد بسیار اهمیت دارد.
کلماتی برای توصیف خودتان به عنوان یک نیروی اهل همکاری

افرادی که به دنبال شغل جدیدی می گردند باید در مورد ویژگی هایی که در شغل قبلی خود در معرض نمایش گذاشته اند صادق و پایدار باشند. بیشتر شرکت ها به دنبال افرادی فراتر از یک کارمند می گردند و تصمیم به جذب نیروهایی دارند که یک هم تیمی یا هم گروهی خوب باشد و بتواند با همکاران دیگر به خوبی در تعامل باشد.

در ادامه ۹ واژه ای را می بینید که می توانید برای توصیف خودتان در رزومه به عنوان یک هم تیمی خوب و نیرویی که اهل کارهای گروهی است استفاده کنید:

صمیمی و خودمانی
شنونده
مشارکتی
مسئول و پاسخگو
باگذشت
خونگرم
معاشرتی
علاقه مند
دارای هوش هیجانی و عاطفی
حوه توصیف خودتان فراتر و مهم تر از کلماتی هستند که به کار می برید

اگر چه تک تک کلماتی که شما برای توصیف خودتان در رزومه یا مصاحبه شغلی انتخاب می کنید بسیار اهمیت دارند اما یک کلیشه قدیمی وجود دارد که می گوید مردم نحوه ادای چیزی که شما می گویید و حسی که با کلمات خود در تحقیق شغلی القا می کنید را بیشتر از خود کلمات به خاطر می سپارند.

در مجموع، می خواهیم به شما بگوییم که دریافت پیام (قدرتمند بودن، داشتن صدای خوب، بدون کلمات پرکننده، زبان بدن گویا و تماس چشمی خوب) مهم تر از انتخاب برخی کلمات خاص است. البته، ما فرض را بر این گذاشتیم که شما ذخیره واژگانی خوبی دارید و می توانید خودتان را به شیوه ای منطقی و درست ابراز کنید.

تحقیقات گذشته نشان داده است که نحوه بیان و ادای کلمات مهم تر از چیزی است که بر زبان می آورید. کلمات مهم هستند زیرا نقشی از ما را به تصویر می کشند؛ مخصوصا برای آنهایی که ما را اصلا نمی شناسند. بنابراین، می توان این طور گفت که وجود و حضور فعلی شخص شما به منزله یک قلم موی نقاشی است که شما با کلمات خود آن را رنگ آمیزی می کنید.