خبرآنلاین/ واژگونی اتوبوس مشهد به کرمانشاه در تنگه آهوان استان سمنان حداقل دو کشته و 10 مصدوم منتقل شده به بیمارستان های منطقه داشته است.
ساعتی قبل اتوبوس مسافربری مسیر مشهد به کرمانشاه در منطقه گردنه آهوان استان سمنان واژگون شد که در پی این حادثه دو نفر از هموطنان مان جان باختند اما تلفات حادثه خوشبختانه کمتر از چیزی بود که در خبرهای ابتدایی آمده است.
درحالی که ابتدا خبر از واژگونی دو دستگاه اتوبوس و جان باختن تمام سرنشین این اتوبوس ها منتشر شده بود ، شکرالهی رئیس جمعیت هلال احمر استان سمنان در گفت و گو با خبرآنلاین تاکید کرد:«تنها یک اتوبوس دچار سانحه شده است و در منطقه تنگه آهوان ، به دلیل از دست دادن تعادل خوردو ، واژگون شده است. راستش الان آمار دقیقی نمی توانیم از تلفات جانی این حادثه بدهیم اما حداقل دو نفر از هموطنان مان در این تصادف جان باختند که اجسادشان در محل حادثه است. ده نفر دیگر هم در زمان اعزام به به مراکز درمانی ، آسیب های نسبتا جدی داشتند اما با تلاش همکاران ما در همه نهادهای امدادی ، به سرعت به مراکز درمانی اعزام شدند و امیدواریم تعداد قربانیان حادثه بیش از این نشود .»
او همچنین ادامه داد:«تعداد سرنشینان اتوبوس 40 نفر بوده است که هم اینک اعضای یک خانواده را در یکی از مراکز هلال احمر اسکان داده ایم ، باقی آسیب دیدگان هم به مراکز درمانی اعزام شده اند. تقریبا عملیات امداد به پایان رسیده و تنها منتظریم قربانیان تصادف به سردخانه منتقل شوند. تردد در مسیر ادامه دارد .»
اما دلیل این واژگونی چه بوده است؟ این مسئول امدادی می گوید:«راستش در این زمینه حتما همکاران خوب ما در راهنمایی و رانندگی اطلاعات دقیق در این باره را می دهند چون جاده مشکلی نداشته و مسیر هم پهن بوده است. این طور که از دوستان شنیدم ، راننده اتوبوس سالم است و حتما بزودی در این زمینه توضیحات تکمیلی به اطلاع عموم مردم می رسد.»
همه ساله تصادفات رانندگی بیشترین تعداد قربانیان را از مردم ایران می گیرد و توصیه نیروهای امدادی و ماموران محترم انتظامی همواره دقت بیشتر در حین رانندگی ، پرهیز از رفتارهای خطرساز و همچنین عدم رانندگی در حالت خستگی است که می تواند به میزان چشمگیری میزان حوادث تلخ رانندگی را در کشور کاهش دهد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246