تسنیم/ معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری تهران با اشاره به افزایش پروژه‌های گردشگری در استان از بهره‌برداری ۶۰ پروژه تا پایان امسال خبر داد.
با اشاره به ظرفیت حوزه‌های گردشگری در شهرستان دماوند اظهار داشت: آنچه در دماوند به عنوان شهر نمونه گردشگری پایه‌ریزی شده و جزو نقاط مورد هدف سازمانی ما است، ایجاد ظرفیت‌های مرتبط با گردشگری در دماوند است که دارای گستره بسیاری است.
وی ادامه داد: ما در حوزه‌های مختلف روستایی، بوم‌گردی، حوزه‌های میان راهی در قالب مجتمع‌ها و سایر تأسیسات که براساس ماده 1 آئین‌نامه اجرایی در این زمینه مجوز داده می‌شود فعالیت داریم و علاوه بر این اعتباراتی نیز در زمینه طرح مطالعات جامع منطقه‌ای در نظر گرفته شده که براساس شرایط و نیاز به ویژه در شهرهای نمونه گردشگری و شهرهای پایلوت مناسب سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری مانند فیروزکوه، دماوند، شمیرانات و شهر ری اجرا می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه اهداف در بخش گردشگری باید براساس طرح آمایش سرزمینی اجرا شود تصریح کرد: این موضوع مستلزم زمان است و برای همین به صورت منطقه‌ای پایه‌گذاری مطالعات صورت گرفته تا افقمان در بحث سرمایه‌گذاری شفاف شود و برای این طرح حدود 260‌ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
جعفری سپس با اشاره به گستره فعالیت‌ها در حوزه گردشگری در استان تهران افزود: در بحث معرفی فعالیت‌ها در زمینه گردشگری جهت اخذ تسهیلات بانکی با بهره کم در حوزه‌های روستایی عشایری، اجرای 41 پروژه هتلی در استان تهران که عمده این تعداد نیز به شهر تهران بر می‌گردد و 89 پروژه در استان تهران به میانگین پیشرفت 50 درصدی از جمله فعالیت‌های سال جاری در حوزه گردشگری است.
وی همچنین بیان کرد: تقاضای ایجاد تأسیسات گردشگری در سال جاری علی‌رغم مشکلات اقتصادی به تناسب سال‌های گذشته بسیار بالاتر است و در بحث اقامتگاه‌های بوم‌گردی و دهکده‌های سلامت به ویژه در بحث طبیعت‌گردی نیز نسبت به سال گذشته پیشرفت بسیاری را شاهد بودیم.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری حدود 60 پروژه، 7 مهمانپذیر، 33 سفره‌خانه، 3 مرکز تفریحی، 6 اقامتگاه بوم‌گردی، 6 هتل، 1 واحد منفرد بین راهی پذیرایی، 2 مجتمع گردشگری و 2 اقامتگاه سنتی در سطح استان به بهره‌برداری رسیده است که قطعاً تا پایان سال این میزان افزایش پیدا می‌کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651