فارس/ احسان آنقی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی شکایت فردی مبنی بر برداشت 10 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی با اشاره به اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس در این پرونده اضافه کرد: در بررسی محتوای فعالیت‌های این فرد در فضای مجازی، مشخص شد، این فرد مدتی پیش از یک ربات تحت عنوان همدم‌یاب در یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده است و بعد از وارد کردن اطلاعات حساب خود در یک درگاه جعلی بانکی، مورد دستبرد یک سارق سایبری قرار گرفته است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان تحقیقات شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا در شناسایی و دستگیری این سارق سایبری تصریح کرد: در تکمیل تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم اصلی این پرونده در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بلافاصله با کسب نیابت قضائی، در عملیات پلیس دستگیر و به شهرستان اراک منتقل شد.
آنقی ادامه داد: با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده در مراحل رسیدگی به این پرونده، متهم به جمع‌آوری اطلاعات حساب بانکی 197 نفر و برداشت 200 میلیون ریال از حساب‌های بانکی آنان اعتراف کرد.
وی در ادامه به شهروندان هشدار داد که در هنگام درج اطلاعات حساب و کارت‌های بانکی خود به آدرس اینترنتی یا url دقت کرده و بهتر است که آدرس اینترنتی درگاه بانکی را از خود بانک دریافت کنند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: در هیچ‌کدام از شبکه‌های اجتماعی از جمله کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی، درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و تبلیغات با عناوین فروش محصولات و شارژ با قیمت پایین و این قبیل موضوعات تبلیغاتی دروغین، بستری برای کلاه‌برداری و سرقت اطلاعات حساب‌های شهروندان است.
آنقی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه و یا مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f