ایسنا/ معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: بازار 1260 میلیاردی بازسازی مناطق زلزله زده فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت مهندسان بومی است.
مهرداد سالاری با اشاره به بازار خوبی که در مناطق زلزله زده در حوزه ساخت و ساز ایجاد شده، گفت: 106 هزار واحد مسکونی هم اکنون در حال بازسازی است و بازار 1260 میلیارد تومانی که ایجاد شده، ظرفیت خوبی برای استفاده از مهندسین بومی استان است که از این فرصت استفاده کنند. 
وی با اشاره به ظرفیت ۱۴ هزار نفری مهندسان استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: متاسفانه تا کنون آنطور که باید از این ظرفیت استفاده نشده و اگر از این ظرفیت حمایت شود و موانع پیش روی آن را برداریم می‌تواند منجر به رونق صنعت ساختمان در کرمانشاه شود.
سالاری یادآور شد: به دنبال آن هستیم که وجود بساز و بفروش‌های متخصص را در کرمانشاه راه‌اندازی کنیم .
کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه نیز در ادامه به مشکلاتی که قانون مشاغل سخت و زیان آور برای فعالان اقتصادی و کارفرمایان ایجاد کرده اشاره کرد و افزود: متاسفانه این قانون به یکی از اصلی ترین دغدغه‌های حوزه کسب و کار استان تبدیل شده است.
کاشفی گفت: بسیاری از کارگران به دنبال این هستند که با ۲۰ سال کار بازنشسته شوند و این امر هزینه زیادی را به کارفرمایان وارد می‌کند تا جاییکه بسیاری از آنها حتی در نهایت مجبور می‌شوند واحد تولیدی خود را تعطیل کنند.
وی تاکید کرد: بهبود این شرایط نیازمند اصلاح قوانین حوزه مشاغل سخت و زیان آور است و نواقصی که در این قانون وجود دارد باید اصلاح شود.
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان، اظهار کرد: در کرمانشاه ۴۲ جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برگزار شده و بر اساس ارزیابی که اتاق بازرگانی ایران انجام داده در سه ماهه سوم سال بین پنج استان اول از نظر جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی قرار داشتیم.
به گفته کاشفی کمیت و کیفیت جلسات، درصد تحقق مصوبات، میزان مصوبات ملی، کیفیت دستور کار جلسات، حضور نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌ها و ... در ارزیابی جلسات مدنظر قرار می گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با تاکید بر افزایش مشارکت مدیران و تشکل‌های بخش خصوصی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: متاسفانه در بسیاری زمینه‌ها جای مسئولان دادستانی و دادگستری استان در جلسات خالی است.
کاشفی معتقد است اگر برگزاری شورای جلسات شورای گفت و گو را مستمر کرده و از ظرفیت مدیران در این جلسات بیشتر استفاده شود شورای گتفتگوی دولت و بخش خصوصی استان می تواند سال آینده جزو سه یا چهار استان برتر در این زمینه قرار دارد..
وی با اشاره به تاثیر برگزاری این جلسات بر بهبود فضای کسب و کار و رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی استان، گفت: امیدواریم سال آینده تأثیرگذاری این شورا در بهبود فضای کسب و کار استان بیشتر شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :