آخرین خبر/ کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به همدیدی و آینده نگری نقشه های پیش یابی هواشناسی، بارش ها در استان ادامه دارد.
سمیه لطفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزد: پیش بینی می شود در 24 ساعت آینده شدت بارش ها در شهرستان های زیرکوه و درمیان و بخش هایی از طبس، سربیشه و سرایان موجب روان آب، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها شود.
وی گفت: شدت بارندگی ها تا ظهر فردا (سه شنبه) در شهرستان های زیرکوه و درمیان بیشتر از سایر شهرستان ها خواهد بود و این سامانه فردا از استان خارج می شود.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: در این مدت برای مناطق کوهستانی و مستعد، بارش تگرگ پیش بینی می شود و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

** بیشترین بارندگی در تپه طاق طبس
وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تپه طاق دستگردان طبس با 90 میلیمتر بیشترین بارندگی استان را به ثبت رساند و ده محمد طبس و آبیز زیرکوه به ترتیب با 75 و 62 میلیمتر بارندگی در رتبه های بعدی قرار دارند.
سامانه بارشی جدید که روز شنبه گذشته از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبی شد، با شدت زیاد تمامی شهرستان های استان را فراگرفت.
اوج بارندگی ها برای روزهای یکشنبه و امروز (دوشنبه) پیش بینی شد و با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی به حالت آماده باش کامل درآمدند.
بارش رگباری و شدید باران دیروز باعث مسدود شدن برخی محورهای اصلی، فرعی و روستایی در خراسان جنوبی و بنابر تصمیم ستاد مدیریت بحران، برخی مدارس 11 شهرستان استان برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام شد.
استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7