پایگاه خبری پلیس/ سردار "روح الامین قاسمی" در گفت وگویی اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت کامپیوتر خودروهای پژو 206 و 405 در سطح شهرستان سمنان در ماه های پایانی سال 97، کارآگاهان پلیس آگاهی استان پیگیر ماجرا شدند.
وی با بیان اینکه سارقان اغلب خودروهای فاقد دزدگیر که در حاشیه خیابان و اماکن خلوت پارک شده بود را هدف قرار می دادند، افزود: بررسی چندین باره صحنه های سرقت ماموران پلیس را به سرنخ هایی رساند.
به گفته این مسئول انتظامی پیگیری سرنخ ها به شناسایی یکی از اعضای این باند حرفه ای سرقت انجامید و وی در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش در تهران دستگیر شد.
سردار قاسمی از اعتراف این سارق سابقه دار به سرقت های متعدد در 10 استان تهران، البرز، خراسان رضوی، لرستان، اردبیل، تبریز، فارس، اصفهان، قم و سمنان خبر داد و گفت: متهم در بازجویی ها دو مالخر حرفه ای کامپیوتر های خودرو را نیز در تهران و مشهد معرفی کرد.
رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت استان سمنان به هماهنگی با قاضی پرونده و اعزام تیم های عملیاتی به مشهد و تهران اشاره و تصریح کرد: هر دو مالخر پرونده در عملیات های جداگانه دستگیر و 193 دستگاه کامپیوتر خودرو از مخفیگاهشان کشف شد.
وی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی برای شناسایی اعضای دیگر این باند سرقت همچنان ادامه دارد، گفت: متهمان دستگیر شده تا کنون به 290 فقره سرقت کامپیوتر خودرو اعتراف کرده اند.
قاسمی به تحویل متهمان به زندان سمنان اشاره کرد و گفت: کارشناسان امر ارزش ریالی پرونده های کشف شده را بالغ بر 9 میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان از ادامه روند شناسایی مال باختگان در سمنان و سایر استان ها و تحویل اموال کشف شده به آنان خبر داد و گفت: شهروندان با توجه به توصیه های پلیس به ویژه نصب سیستم های ضد سرقت و پارک خودرو در پارکینگ، مانع بروز سهل و آسان اینگونه جرایم شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c