آخرین خبر/ یادداشت
دی ماه سال ۹۵ بود که رئیس بیمارستان فاطمی اردبیل که خود آشنا به مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان بود با حکم وزیر وقت ، دکتر هاشمی ، سکاندار ریاست دانشگاه علوم پزشکی شد.
قبول این شرایط برای هر کسی راحت نبود ، چندین نفر قبول این سکان را بازی با آبروی خود و تن دادن به هزاران تهمت و توهین می دانستند.
چون باور داشتند هیچکس در این شرایط تنش زا ، ریاست بر این سازمان گسترده و چند هزار پرسنل و با حجم خدمات پیچیده را قبول نمی کند و هر کس به این شرایط تن دهد نمی تواند زیاد دوام بیاورد.
پروژه تروما برای خودش داستانی بود ، از سال ۸۵ که کلنگ احداث آن زده شده بود ۱۰ سال می گذشت.
همین پروژه یکی از علت هایی بود که هیچکس برای کسوت ریاست پیشقدم نمی شد. ولی آن مرد با درک همین شرایط ، قدم در راهی سخت نهاد و به میدان آمد.
عملکرد دوساله اش بخصوص در بحث های حوزه درمان نشان داد که برای او خدمت به مردم بیش از هر چیزی اهمیت دارد و ترومای خوابیده را بیدار کرد و ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی را ثبت و با پیگیری های مستمر خود ، قول اتمام آن را از وزیر بهداشت گرفت.
اخوان اکبری ، متخصص بیهوشی و رئیس بیمارستان فاطمی اردبیل ، کسی که همه سختی ها و مشکلات را می دانست ، خودش در بالین بود و با درد بالینی ها و مردم آشنا بود این شرایط را قبول کرد و به میدان آمد.
با وجودی که می دانست چه بسیار ناملایمات در راه است ولی با هزاران امید خدمت پا در میدان خدمت نهاد و با صداقت ، شفافیت و ندای خدمت کار خود را شروع کرد.
چه بسیار کارهایی که انجام شد و در حال انجام است ، چه بسیار کارهایی که بدور از کارهای تبلیغاتی و خودنمایی انجام داد و اعتقادش بر خدمت بی نمایش دادن بوده و هست.
این در شرایطی است که مقبولیت و رضایت در سطح مدیریت عالی استان از فعالیت های دانشگاه مطلوب بوده و حمایت ها و پشتیبانی ها موید این مطلب است.
آنهایی که به هر نحو چشم دیدن موفقیت ها را ندارند و یا منافعشان قطع شده و تاریکخانه هایی که درشان تخته شده و یا درخواست های غیر معقولشان به نتیجه نرسیده از طریق قلم فروشانی که نه دین دارند و نه ایمان ، می تازند و خواهند تاخت ، اما بدانند که این مسیر بی بازگشت است و دیگر میدانی پیدا نخواهند کرد.
سال ، سال انتخابات است و از این حمله ها زیاد خواهد بود ، همچنانکه استاندار سختکوش استان نیز از تیغ این قلم ها در امان نیست.
چنانکه معذرت خواهان صوری طلبکاران منفعت طلبان همیشگی هستند و همچون گذشته ناکام خواهند بود.
کاش در دست گرفتن قلم و نوشتن مطلبی ، چه به جهت خودنمایی و جذب حداکثری مخاطب یا جهت مقاصد دیگر ، آبرو و حیثیت افراد را به بازی نگیریم و بدانیم که آبروی افراد را به هر هدفی نباید بازیچه قرار داده و مورد تهمت ها و توهین ها ، حتی به شکل طنز ، قرار دهیم که چه بسا در اثبات آن مطالب گفته شده ناتوان باشیم.
و چه زیبا فرمود امام جعفر صادق(ع) که :
《مَن کَشَفَ حِجابَ غَیرِه إِنکَشَفَت عَوراتُ نَفِسهِ.》
کسی که نسبت به مردم پرده‌دری کند پرده آبروی خودش دریده می گردد. (کشف‌الغُمّة، ج ٢، ص ٣٢٩)همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253