باشگاه خبرنگاران/ سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در گفتگویی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع انواع برنج خارجی قاچاق از سوی فردی در شهرستان بابل، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی بابل، با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی محل نگهداری کالای قاچاق از سوی متهم شدند.
سردار میرفیضی گفت: پس از هماهنگی‌های قضایی، ماموران با حضور نمایندگان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، در بازدید از انباری متعلق به متهم ۴۱ تن انواع برنج خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز واردات کشف کردند.
فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را بالغ بر ۳ میلیارد ریال برآورد کردند، افزود: پس از تحویل برنج‌های مکشوفه به سازمان اموال تملیکی استان، متهم نیز با تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضائی معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیدده گرفتن حق نسل فردا است، گفت: هدف پنهان قاچاق رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.
سردار میرفیضی پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و افزود: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالا‌های کشور‌های خارجی است.
فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون است و مبارزه با قاچاق کالا نیز اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است، از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9