صدا و سیما/نیروگاه بادی در شمال سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد.
عضو هیئت مدیره و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مادر تخصصی توانیر در زاهدان با اعلام این خبر گفت: موافقت احداث نیروگاه بادی دولتی در منطقه میل نادر در شمال این استان به توانیر تفویض شده که تا 18 ماه آینده به پایان خواهد رسید.
رجبی مشهدی افزود: شرکت صبا نیرو هم در حال ساخت 34 دستگاه توربین بادی 660 کیلوواتی است که دو دستگاه آن آماده است و به زودی برای نصب به لوتک در شمال استان منتقل می شود.
وی با اشاره به وضعیت تابش خورشید در کشور گفت: ظرفیت انرژی حاصل از تابش خورشید در این منطقه دو برابر اغلب کشورهای اروپایی است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مادر تخصصی توانیر ادامه داد: با بررسی های انجام شده در این استان، یکی از مشکلات سرمایه گذاران در بخش نیروگاه خورشیدی ، قیمت خرید برق از آنان است که قرار شد، خرید برق از این نیروگاه ها، از طریق سامانه مربوطه به دو برابر برسد و مشکلات سرمایه گذاران حل شود.
رجبی مشهدی افزود: در حال حاضر میزان تولید برق از انرژی های تجدید پذیر در کشور، 700 مگاوات است که اگر هزینه ها از طریق منابع مالی مدنظر شامل عوارض، خرید برق از نیروگاه های تجدید پذیر و حذف سوخت نیروگاه ها ، تامین شود، می توان تا سال آینده این میزان تولید برق را به 1500 مگاوات رساند.
وی گفت: از اهداف دولت ، تولید پنج هزار مگاوات برق از منابع انرژی تجدید پذیر تا سال 1400 است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c