باشگاه خبرنگاران/معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علت گرانی خرما کوتاهی در عرضه آن است و تولید کنندگان با عرضه به موقع از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در نشستی که با صاحبان واحد‌های بسته بندی خرما در استان بوشهر داشت، گفت: قیمت خرما در کشور منطقی نیست و تولید کنندگان باید با عرضه محصولات خود به بازار مانع از افزایش کاذب قیمت آن شوند و این طور نباشد که قیمت را روز به روز افزایش دهند و مصرف کننده نتواند خرما بر سر سفره افطار خود ببرد.
عباس تابش که از ابتدای سال ۹۲ تا آذر ۹۳رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر بوده، بیان کرد: قیمت خرما در کشور بالاست و بازاریان دلیل آن را صادرات می‌دانند، در حالی که سردخانه‌هایی وجود دارد که ۳۰۰ تن در آن خرما ذخیره شده اما صاحبان آن حاضر به فروش نیستند.
وی در این نشست که در فرمانداری دشتستان برگزار شد، ادامه داد: کشور ما امروز نیازمند کار جهادی است و باید مانند هشت سال دفاع مقدس که تولید‌کنندگان محصول خود برای جبهه می‌فرستادند اکنون هم باید جهادی کار کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با صادرات مشکلی ندارم، اما اولویت ،حفظ حقوق شهروندی است و باید مردم راضی باشند.
دشتستان از قطب‎های تولید خرما در کشور است و با تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن خرما بیش از ۷۰ درصد خرمای استان بوشهر را تولید می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22