تسنیم/ رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با اشاره به اینکه با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز بخشی از دانش پژوهشگاه رویان را در استان بومی‌سازی کرده‌ایم، گفت: این مرکز در میان سایر مراکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی سطح کشور رتبه قابل قبولی دارد.
مهران اوچی اردبیلی در جریان بازدید رئیس پارک علم و فناوری استان از جهاد دانشگاهی اردبیل اظهار داشت: واحد اردبیل در حوزه پژوهش و فناوری در حوزه‌های پزشکی با اولویت سلامت باروری، کشاورزی با اولویت گیاهان دارویی و فندق استان و گردشگری با اولویت گردشگری سلامت فعالیت دارد.
وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز بخشی از دانش پژوهشگاه رویان را در استان بومی‌سازی کرده‌ایم، تصریح کرد: این مرکز در میان سایر مراکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی سطح کشور رتبه قابل قبولی دارد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه میزان موفقیت درمان ناباروری در این مرکز مطابق با استانداردهای جهانی و کشوری است، گفت: تاکنون بیش از یک هزار و 100 درمان این مرکز موفقیت‌آمیز بوده است که این برای استان ما افتخار بزرگی است.
اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه چشم‌انداز این نهاد در حوزه سلامت باروری، تأمین فضای فیزیکی مناسب برای ارائه خدمات هرچه بهتر به زوجین نابارور است، افزود: در صورت تامین زمین مناسب از سوی متولیان امر درصدد راه‌اندازی مجتمع سلامت در اردبیل هستیم تا با راه‌اندازی این مجتمع علاوه بر درمان ناباروری، کلینیک‌های درمانی تخصصی دیگری نیز راه‌اندازی و فعالیت‌های این حوزه را توسعه دهیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری اردبیل و مراجعه بیش از 300 زوج از کشورهای همجوار برای درمان به مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل بیان کرد: با توجه به ظرفیتی که در حوزه سلامت استان وجود دارد می‌توان با همکاری متولیان امر و به دور از موازی کاری فعالیت‌های این حوزه را توسعه داد ودر حال حاضر جهاددانشگاهی تلاش دارد فعالیت‌های خود را در شأن استان ارائه و نیازها را پوشش دهد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل افزود: در راستای طرح تحول سلامت، زوجین نابارور در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل ابلاغ شده، خدمات درمانی خود را با 85 درصد تخفیف در مرکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی دریافت می‌کنند که این امر کمک بزرگی برای خانواده‌ها است.
اوچی اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل 15 شرکت و یک هسته فناور با 34 ایده فناورانه استقرار دارد، اظهار کرد: این مرکز با بسته‌های حمایتی مناسب در زمینه جذب و تسهیل روند فعالیت شرکت‌ها و هسته‌های فناور تلاش می‌کند.
وی گفت: فعالیت‌های مرکز رشد جهاددانشگاهی در راستای توسعه بهره‌برداری از ظرفیت گیاهان دارویی اندومیک و بومی استان است و برای گسترش فعالیت‌ شرکت‌های مستقر و تسهیل برای انجام طرح‌های تحقیقاتی، آزمایشگاه کشت بافت مرکز تجهیز و راه‌اندازی شد تا مکمل فعالیت‌های تولید محصول باشد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از اخذ تأییدیه دانش بنیانی توسط سه شرکت این مرکز خبر داد و افزود: با توجه به هزینه‌های بالای تولید محصول، برخی از شرکت های فناور با مشکل تامین هزینه های کارآزمایی بالینی مواجه هستند که اگر حمایت های لازم صورت گیرد فعالیت‌های این حوزه توسعه می‌یابد.
اوچی اردبیلی با بیان اینکه نمایندگی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف جهاددانشگاهی در سال 87 فعالیت خود را در اردبیل آغاز کرده است، گفت: به دنبال کسب نتایج ارزشمند در درمان بیماری‌‌های صعب‌العلاج با استفاده از سلول‌‌های بنیادی، تشکیل بانک‌ نگهداری خون بند ناف مورد توجه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این دفتر با رعایت استانداردها و ارائه صحیح و به موقع خدمات، ذخیره‌ سازی خون بند ناف را به صورت شبانه‌‌روزی انجام می‌‌دهد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در قالب مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران و سازمان دانشجویان ایران در راستای پیشبرد برنامه‌های توسعه فرهنگی استان فعالیت می‌کند.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر جهاددانشگاهی با تمام توان خود در راستای خدمت‌رسانی به مردم فعالیت می‌کند و آمادگی دارد در راستای توسعه استان به انجام فعالیت‌های مأموریت محور اقدام کند.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز در این بازدید با اشاره به اینکه زیرساخت‌ و فعالیت‌های خوبی توسط جهاددانشگاهی در استان ایجاد و ارائه شده است، تصریح کرد: هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌های متولی می‌تواند تحولات خوبی را در استان رقم بزند و مایه امید برای جامعه باشد.
حبیب ابراهیم‌پور با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه گیاهان دارویی و صنایع خلاق بسیار قوی فعالیت می‌کند، گفت: فعالیت‌های مشترکی که در پارک علم و فناوری و جهاددانشگاهی استان در حال انجام است موجب هم‌افزایی می‌شود و نتایج اثربخشی را به دنبال خواهد داشت.
وی فناوری را وجه اشتراک جهاددانشگاهی با پارک علم و فناوری دانست و بیان کرد: جهاددانشگاهی در راستای رشد و توسعه استان امکانات خوبی برای شرکت‌های فناور فراهم کرده است.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: جهت‌گیری پارک به سمت رشد فعالیت‌های فناوری در استان است به همین خاطر با شناسایی نقاط مشترک می‌توان در راستای توسعه فعالیت‌های مراکز رشد تاثیرگذار عمل کرد.
وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان است، افزود: با تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسات پژوهشی می‌توان زمینه مناسبی را برای افزایش ثروت و اشتغال در حوزه فناوری استان فراهم کرد.
ابراهیم تصریح کرد: پارک علم و فناوری استان آماده همکاری و حمایت از برنامه‌های توسعه ای جهاددانشگاهی است چرا که خدمات جهاددانشگاهی در حوزه سلامت باروری ارزنده و مهم بوده و کادر درمانی، تجهیزات، امکانات و خدمات این نهاد در سطح قابل قبولی است و با تأمین فضای فیزیکی مناسب و همکاری دستگاه‌های متولی می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به زوجین نابارور تلاش کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253