آخرین خبر/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: دولت آمریکا به کشورهای مختلفی متوسل شده تا واسطه مذاکره بین ایران و آمریکا باشند. آنها به ژاپن، عراق، عمان، پاکستان، کویت، آلمان و سوئیس متوسل شده اند. بلکه در نهایت ذلت می گویند" ما کنار تلفن نشسته ایم ولی هیچ تماسی از سوی ایران در ارتباط با گفت و گوهای رو در رو دریافت نکرده ایم." آمریکا تا حال در برابر یک کشور جهان سومی این قدر ذلیل و گرفتار نشده بود.
وی افزود: آنها راه مذاکره را هم بلد نیستند. آنها لازم نیست اینگونه التماس کنند. آنها می توانند با لغو کلیه تحریم ها چهره منطقی برای مذاکره نشان دهند. اما در کنار پیشنهاد مذاکره می گویند فشار حداکثری را هم ادامه خواهیم داد. این کاملا از اختلال فکری آنها و از یک سیاست خارجی و دیپلماسی اشبه به جنون خبر می دهد.
پمپئو می گوید: جهان باید متوجه باشد که ما به دقت پایبندی ایران به مفاد برجام را رصد می کنیم کسی نیست به این مرد پریشان بگوید پس چرا از برجام خارج شدید؟
وی ادامه داد: ترامپ یک شخصیت عجول و بی تحمل است او تحمل طولانی شدن فشار حداکثری به ایران را ندارد و تحمل او به این بازی بسیار کم شده است او هر بار فشار می آورد منتظر می نشیند اما آرامش و اقتدار ایران باعث می شود که خودش مجبور به عقب نشینی شود . عقب نشینی های او که در تعارض با روش وزیر خارجه آمریکا است به تعبیر یک دموکرات آمریکایی آمریکا را به یک خنده بازار بین المللی تبدیل کرده است.
خلاصه این که آمریکا از جهت سیاسی بدترین دوران خود را می گذراند. دولت ترامپ استراتژی جامعی ندارد و سیستم دیپلماسی آنها کاملا بهم ریخته و غیر متعادل است. ترامپ از یک طرف پیشنهاد مذاکره بدون شرط می کند از طرف دیگر 80 میلیون ایرانی را تروریست اعلام می کند. قلب آمریکایی ها مثل قلب سعودی ها می ماند که قبلا به ملت ایران توهین کردند. زمانی هم مفتی اعظم عربستان در آستانه حجی که صدها ایرانی در آن جان خود را از دست دادند اعلام کرد کل ایرانی ها مشرک هستند چون اجداد آنها مجوس بود! هر دو مثل هم حرف می زنند یعنی کینه و عداوت نسبت به ملت ایران در قلب آمریکایی ها و سعودی ها موج می زند. این زبان آنهاست حال در دل آنها چه می گذرد؟! «ذَلِکَ قَوْلُهُم بِأَفْوَاهِهِمْ یُضَاهِئُونَ قَوْلَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِن قَبْلُ» (توبه 30)
خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: آمریکایی ها قبلا هم اهانت های بسیار بی شرمانه به ملت ما کرده اند. یکی از رؤسای آنها قبلا گفت "شرارت در دی ان ای ایرانی هاست" یعنی شرارت آنها ذاتی است.
وی افزود: حقیقت را برای مدتی می توان مکتوم نگه داشت ولی برای همیشه نه و حالا نمایندگان کنگره اعتراف می کنند که حامی اصلی گروه های تروریستی مثل القاعده و داعش و دولت های تروریستی مثل آل سعود، خود آمریکاست. تاریخ آمریکا هم نشان می دهد که خون ریزترین دولت در تاریخ بشر، دولت آمریکاست. سده بیستم با حدود 200 جنگ، 200 میلیون کشته برداشت؛ یعنی معادل 2 درصد جمعیت جهان کشته شد بسیاری از این خونریزی ها با دست آمریکایی ها بوده است.
وی اظهار داشت: چهل سال است که تمام رؤسای جمهور آمریکا در برابر ملت ما ذلیل می شوند این بار ترامپ نیز که کار خود را با تبختر استثنایی شروع کرده بود و آن قدر به خود مطمئن بود که بزرگترین و مهم ترین و رسمی ترین توافق قرن را کودکانه پاره کرد، به زمین خورد. چرا آنها چرخش 180 درجه ای نشان داده اند؟
چون تحریم بی نظیر راه انداختند، نتیجه نگرفتند؛ فشار حداکثری راه انداختند ولی نتیجه ای نگرفتند؛ سپاه را تحریم و گروه تروریستی اعلام کردند اما نتیجه نگرفتند.
منافقین به ترامپ مشورت داده بودند که در ایران همه از سپاه بدشان می آید اگر تو سپاه را در لیست تروریست ها قرار دهی، همه ایرانی ها به تو جذب می شوند. اما قضیه عکس شد. همه ایرانی ها به خوبی می دانند که سپاه چندین بار کشور را از مرگ حتمی نجات داده و لذا سپاه محبوب قلب هاست. با این اقدام ترامپ، خودش خراب شد و هیچ شکافی بین ملت درست نگردید.
وی افزود: معافیت های نفتی را لغو کردند اما نتیجه نگرفتند.
تصمیم به صفر کردن صادرات نفت ایران گرفتند اما نتیجه نگرفتند. محدودیت های جدید هسته ای وضع کردند اما به نتیجه نرسیدند.
صنایع فلزی ایران را تحریم کردند ولی به نتیجه ای نرسیدند. جنگ روانی عظیمی با لشکری جرار براه انداختند اما نتیجه ای نگرفتند و در نهایت با جنگ روانی عظیم تهدید عظیم نظامی و حمله نظامی را شروع کردند و برای اینکه ایران باور کند که این تهدید جدی و بسیار معتبر است، ناو هواپیما بر و بمب افکن های ب 52 به منطقه اعزام کردند؛ جنگنده های پیشرفته نظامی ارسال کردند؛ نیروهای نظامی خود را در منطقه افزایش دادند و رزمایش های متعدد نظامی در منطقه برگزار کردند ولی باز نتیجه نگرفتند.
وی اظهار داشت: بدترین اقدام آمریکایی ها این بود که وقتی دیدند ترامپ قصد حمله به ایران را ندارد، اطرافیان جنگ طلب او مثل بولتون و پمپئو برای تحریک این دیوانه با غواصان اسرائیلی چند کشتی نفتی را در فجیره منفجر کردند و آن را به ایران نسبت دادند تا ترامپ را تحریک کنند ولی از آن هم نتیجه نگرفتند بلکه با معلوم شدن ماجرا کاملا مفتضح شدند. جان بولتون بعد از این ماجرا گفت " نتایج تحقیقات مربوط به حمله به نفت کش ها در فجیره که کارشناسان آمریکایی هم در آن مشارکت داشتند اعلام نخواهد شد!!! و این موضوع به کشور امارات واگذار می شود که حمله مذکور در آب های منطقه ای آن رخ داده است.
ما برای آنها چند آیه از قرآن می خوانیم: «ما أَغْنَى عَنکُمْ جَمْعُکُمْ وَمَا کُنتُمْ تَسْتَکْبِرُونَ» (اعراف 48)، «قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُم بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّـهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّـهَ لَا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ» (یونس 81)، «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَسْبُکَ اللَّـهُ وَمَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ » (انفال 64)
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در خاتمه گفت: در ایام تابستان و بهار اهالی استان روزهای تعطیل و غیر تعطیل به دامن طبیعت بی نظیر منطقه جهت سیاحت و آرامش روند. از تمام اهالی می خواهیم با طبیعت مدارا کنند. حتما با خود کیسه پلاستیکی همراه داشته باشند و تمام زباله های خود و بلکه دیگران را جمع آوری کنند و در این خصوص بلوغ فرهنگ، فهم و مدنیت بزرگ خود و احساس های جمعی را به نمایش بگذارند.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند: "شیوه‌هاى ناصحیح و غیر عادلانه در تعامل با طبیعت و آلوده ساختن محیط زیست در کشورمان نشان‌دهنده فقدان آگاهی هاى زیست محیطى و ضعف‌ ساز و کارهاى قانونى در صیانت از محیط زیست و جلوگیرى از آلوده ساختن آن است. براى از بین بردند این نقیصه‌ى بزرگ و اساسى باید آگاهى افراد نسبت به مسائل زیست محیطى افزایش یابد و مدیریت‌هاى کلان در ایجاد ساختار مناسب همراه با الزامات قانونى براى رعایت حقوق عمومى تلاش کنند و انگیزه‌ها و حساسیت‌ها را براى مقابله با آلاینده‌ها بالا ببرند."
ایشان با اشاره به ورود حجم عظیم گردشگران به استان در چند روز گذشته اهالی را به رعایت حال آنها و تعامل زیبا و میزبانانه با آنها دعوت کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253