فارس/ احسان منصورکیایی در گفت‌وگویی به ثبت دو میلیون و 900 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان در ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و عید سعید فطر اشاره کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه استان سمنان از مسیرهای مهم ارتباطی شرق و غرب کشور است، همواره در ایام تعطیلات نسبت به سایر ایام سال تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان به‌خصوص در بزرگراه امام رضا (ع) افزایش چندین برابری می‌یابد.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان افزود: به استنـاد آمار و اطلاعات تردد ثبت‌شده توسط سامانه‌های ترددشماری برخط از سیزدهم تا هفدهم خردادماه امسال، دو میلیون و 900 هزار تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ثبت‌شده است.
منصورکیایی ادامه داد: با توجه به افزایش تردد وسایل نقلیه سبک در ایام تعطیلات، درصد وسایل نقلیه سنگین در این مدت 12 درصد از کل تردد بوده است.
وی افزود: پرترافیک‌ترین روز در این بازه زمانی روز جمعه، هفدهم خردادماه و ساعات اوج ترافیک از ساعت 18 تا 21 روز مذکور بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان بیان کرد: 10 تیم گشت کنترل جاده‌ای این اداره کل با همکاری و هماهنگی با فرماندهی پلیس راه استان در نقاط مختلف محورهای مواصلاتی استان در این ایام مستقر و در روان‌سازی ترافیک عبوری مشارکت داشتند.
با همکاری نیروهای خدماتی و امدادی استان سمنان در راستای کنترل محورها و خدمات‌رسانی هر چه بهتر به هم‌وطنان مسافر اقدام می‌شود.
پلیس راه استان سمنان با 40 دوربین سرعت‌سنج ثابت بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد.
سالانه دست‌کم 15 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می‌کنند.
حدود 600 کیلومتر از محور تهران-مشهد در استان سمنان واقع شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c