روزنامه شهروند/زهرا نژادبهرام این‌که پلیس برای این طرح شروطی تهیه کرده، به این معناست که به این طرح توجه داشته‌ و همین هم نشانه خوبی است و باید آن را به فال نیک گرفت.
ماجرای طرح حیات شبانه پایتخت هر روز وارد فاز جدیدی می‌شود. از زمان رونمایی و شروع آزمایشی آن در اردیبهشت‌ماه، تاکنون بارها و بارها سازمان‌ها و نهادهای گوناگون درباره آن نظر داده‌اند و برخی حتی به اجرا کردنش معترض شده‌اند. نمونه‌اش فرمانداری تهران که هفته گذشته با اجرای این طرح به‌دلیل مسائل امنیتی مخالفت کرد و طرحی دیگر با عنوان «حیات مدنی مردم تهران تا پاسی از شب» را پیشنهاد داد. حالا و در جدیدترین اتفاق، نیروی انتظامی وارد عمل شده و برای تداوم حیات شبانه شرط و شروط گذاشته است. سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران روز گذشته در این‌باره گفته: «ما در جلسات مربوط به حیات شبانه حضور داشتیم و اعلام کردیم که اگر قرار است اقدامی در این زمینه انجام شود باید سه امر مهم مورد توجه قرار بگیرد و در همین راستا اعلام کردیم که باید تمهیداتی برای امنیت فروشندگان و مردم در نظر گرفته شود.»
رحیمی آن سه امر مهم را پیوست انتظامی، ترافیکی و امنیتی دانسته و گفته: «تاکنون این اتفاق رخ نداده و چنین پیوستی ارایه نشده است، اما اگر به این شروط و مسائل توجه شود پلیس مخالفتی با این طرح نخواهد داشت.» در این میان انتقاداتی هم به وجود این شرط‌ها بیان شد. این‌که آیا نیروی انتظامی از منظر قانونی می‌تواند چنین اعمال نظری کند یا خیر؟
زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران که از ابتدا پیگیر طرح حیات شبانه بوده می‌گوید این‌که پلیس برای این طرح شروطی تهیه کرده به این معناست که به این طرح توجه داشته‌ و همین هم نشانه خوبی است از اجرایی شدن کامل آن و این اتفاق را باید به فال نیک گرفت، نه آن‌که برایش اما و اگر آورد: «از ابتدا هم قرار بر این بود که این طرح به صورت آزمایشی و در برخی مناطق اجرا شود و مراجع مرتبط مانند ناجا نقاط ضعف و قوت آن را درآورند تا درباره آن تبادل‌نظر کنیم. درحال حاضر با اظهارنظر سردار رحیمی می‌توان به این نتیجه رسید که توجه به عملیاتی‌شدن آن بالا رفته و من از ناجا برای دقت در این موضوع تشکر می‌کنم.»
او می‌گوید در جلساتی که برای این طرح وجود داشته، پیوست انتظامی طرح تهیه شده اما از پیوست ترافیکی و امنیتی اطلاعی ندارد: «در جلسات آینده از این پیوست‌ها هم اطلاع کسب خواهم کرد تا بدانیم چه کمبودهایی وجود دارد و آیا این کمبودها می‌تواند به سهولت مرتفع شود یا خیر. باید در این بخش همراه و همگام هم باشیم.»
این عضو شورای شهر در پاسخ به این پرسش که آیا پلیس به‌عنوان بازوی اجرایی، امکان شرط گذاشتن برای طرح‌هایی از این دست را دارد یا خیر هم می‌گوید: «شاید فی‌النفسه این امکان را نداشته باشد، اما در این مورد نگاهشان بازدارنده نیست و برای حفظ امنیت و نظم، وجود چنین مواردی نیاز است.»

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651