فارس/ علیرضا وارثی در جلسه بررسی کاهش آسیب‌های اجتماعی و نقش آن در استان قزوین اظهار کرد: ۴۸۸۷ معتاد در سطح استان تحت پوشش فعالیت‌های اداره کل بهزیستی استان قرار دارند.
وی افزود: این افراد در 22 مرکز ترک اعتیاد آقایان وخانم‌ها در استان قزوین مستقر و تحت نظر هستند.
وارثی ادامه داد: امروزه شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی در استان قزوین هستیم این در حالی است که تمامی تلاش و کوشش اداره کل بهزیستی استان در راستای کاهش این آسیب‌ها به کار گیری شده اما تاکنون علی رغم تلاش‌های انجام شده و با توجه به ابعاد گسترده آسیب‌های اجتماعی در زمینه‌های مختلف، نتوانستیم شاهد کاهش این معضل اجتماعی در سطح گسترده باشیم.
وی از راه‌اندازی خطوط تلفنی ۱۴۸۱ و ۱۲۳ در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی به عنوان مراکز تماس و پیگیری کاهش آسیب‌های اجتماعی از سوی این اداره کل خبر داد و عنوان کرد: ۱۱ هزار و ۹۱۰ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون با تماس با خطوط خدمات بهزیستی استان در رابطه باآسیب‌های اجتماعی خود و کاهش آن مشاوره دریافت کرده‌اند.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی همت تمامی دستگاه‌های اجرایی انتظامی و قضایی استان را می‌طلبد و حل آن به تنهایی از عهده یک سازمان خارج است.
وی اعتیاد، طلاق، کودک و همسر آزاری را از عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان برشمرد و افزود: تمامی مراکز اداره کل جهت کاهش این آسیب‌ها که‌رتبه های کشوری را نیز دارند به حال آماده باش در آمده و با همکاری دستگاه‌های سیاسی امنیتی اجتماعی و قضایی آماده ارائه خدمات هستند.
وارثی در پایان آموزش را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر توصیف و خواستار همکاری مراکز دانشگاهی آموزش‌وپرورش فنی و حرفه‌ای و اجرایی استان درراستای کاهش این معضلات در سطح استان شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9