ایسنا/ معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: ملخ گورخری، ملخ البرزی بی بال، ملخ شکم بادمجانی و ملخ مراکشی عمده ملخ‌هایی هستند که در عرصه‌های طبیعی و مراتع استان مشاهده می‌شوند که جمعیت همه آنها در حال حاضر تحت کنترل است و خطری محسوب نمی‌شوند.
عبدالرضا ابراهیمی اظهار کرد: معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هر ساله وضعیت آفات و امراض را در مراتع و عرصه‌های طبیعی استان رصد می‌کند.
وی ادامه داد: آفاتی که اراضی طبیعی استان را درگیر می‌کند، اغلب شامل بندپایان و حشراتی است که تعداشان از حد معمول خارج شده است.
وی در پاسخ به اینکه آیا امسال مراتع و عرصه‌های طبیعی استان با خطر تهاجم ملخ مواجه است یا نه، افزود: خوشبختانه امسال تعداد ملخهای مهاجم که بومی استان نیستند بسیار کم است و وجود آنها خطری برای اراضی طبیعی محسوب نمی‌شود.
ابراهیمی در خصوص وضعیت ملخ بومی استان توضیح داد: امسال به واسطه بارندگی‌های مناسب، مراتع استان میزبان خوبی برای حشرات و بندپایان هستند ولی به دلیل اقدامات پیشگیرانه و دقیق تعداد آنها از حد طبیعی خارج نشده است.
این مسئول با اشاره به اینکه مبارزه با آفات در البرز غیر شیمایی است، ادامه داد: چند سالی می‌شود مبارزه با آفات در عرصه‌های طبیعی استان با روش‌های غیر شیمایی انجام می‌شود که هزینه بر بوده و به زمان بیشتری در مقایسه با روش شیمایی نیاز دارد به همین دلیل ادامه آن نیازمند حمایت بیشتری است.
وی اظهار کرد: ملخ گورخری، ملخ البرزی بی بال، ملخ شکم بادمجانی و ملخ مراکشی عمده ملخ‌هایی هستند که در عرصه‌های طبیعی و مراتع استان مشاهده می‌شوند که جمعیت همه آنها در حال حاضر تحت کنترل است و خطری محسوب نمی‌شوند.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: بیشتر نظارت‌ها در خصوص ملخ مهاجم صورت می‌گیرد چون ازدیاد جمعیت آنها خسارات زیادی به مراتع و عرصه‌های طبیعی استان وارد می‌کند.
ابراهیمی در پاسخ به اینکه آیا امسال ملخ‌هایی که از جنوب کشور برخی استان‌ها را درگیر کرده و خساراتی به بارآورده بودند در البرز هم مشاهده شده اند، گفت: امسال ملخی از جنوب کشور به البرز وارد نشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af