تسنیم/ آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور گسترده مردم در محل مصلی سمنان برگزار شد با بیان اینکه حجاب جزو قانون اساسی در کشور است اظهار داشت: جلوگیری از بی‌بندوباری و اشاعه عفاف و حجاب یکی از خواسته‌های اساسی مردم انقلابی است.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی متعددی در کشور مأموریت مبارزه با فساد فرهنگی را دارند افزود: حدود 26 دستگاه فرهنگی مأموریت مبارزه با فساد فرهنگی را دارند اما در حال حاضر فقط نیروی انتظامی در این زمینه پای‌کار بوده و خبری از دیگر دستگاه‌ها نیست.
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه در حوزه عفاف و حجاب کم‌کاری صورت می‌گیرد گفت: مسئولان مرتبط با این موضوع باید بیش‌ازپیش به این موضوع توجه کنند چراکه بنیان خانواده‌ها به این مهم بستگی دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش بسیار مهم روحانی انقلابی «شیخ ابراهیم زکزاکی» در جهان گفت: از وزارت خارجه می‌خواهم تا برای آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی اقدامی انجام دهد.
آیت‌الله شاهچراغی با اذعان به اینکه «شیخ ابراهیم زکزاکی» فعالیت‌های بسیاری در راستای ترویج فرهنگ تشیع انجام داده و سبب گرویدن میلیون‌ها نفر به مذهب تشیع شده است گفت: متأسفانه امروز این روحانی انقلابی در زندان به سر می‌برد ازاین‌رو از وزارت خارجه می‌خواهم تا برای آزادی این روحانی انقلابی تلاش کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ورود افرادی که صلاحیت لازم به این عرصه را ندارند جلوگیری کرد و شورای نگهبان باید به این مهم توجه کند.
خطیب جمعه سمنان با بیان اینکه باید نمایندگان اصلح وارد عرصه شوند افزود: باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فکر مردم باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c