باشگاه خبرنگاران/رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: شکواییه‌ای علیه منطقه عملیاتی نار و کنگان مبنی بر رهاسازی پساب‌های آلوده به سمت محله چاه گله از توابع این شهرستان در مراجع قضایی طرح شد.
محمدتقی محمدی بیان کرد: پس از دریافت شکایت‌هایی از اهالی روستای چاه گله از توابع شهرستان جم مبنی بر رها شدن پساب‌های آلوده منطقه عملیاتی نار و کنگان که منجر به آلوده کردن چاه آب دامداران آن محل شده بود، با همراهی مسئولان حفاظت و ایمنی( HSE ) از منطقه بازدید و از پساب نمونه برداری شد.
او ادامه داد: نمونه برای تشخیص شاخص‌های موجود به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم فرستاده شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم افزود: پس از ارائه نتایج نمونه برداری و آزمایش و محرز شدن آلوده بودن آب چاه و محیط پیرامونی، اخطاریه‌هایی صادر شد و با دادن مهلت برای پاکسازی محل مورد نظر، روند پیگیری این موضوع ادامه یافت.
محمدی گفت: وقتی اقدامی در خصوص مهلت‌ها و اخطاریه‌های داده شده صورت نگرفت، به استناد ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی و همچنین ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، نسبت به این منطقه عملیاتی طرح شکواییه‌ای در مراجع قضایی داده شد.
وی عنوان کرد: این پرونده قضایی درحال پیگیری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22