آخرین خبر/ 55مصوبه در بخش‌های مختلف ورزشی، آموزشی، زیرساختی، تامین آب و صنعتی در سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان خوسف تصویب شد.
استاندار خراسان جنوبی شامگاه یکشنبه در نشست جمع‌بندی سفر ۲ روزه به شهرستان خوسف گفت: هدف از سفرهای شهرستانی این است که علاوه بر دیدارهای بی واسطه با مردم و شنیدن مشکلات آنان، پروژه‌های نیمه تمام شهرستان‌ها را پیگیری و با تامین بودجه آنها را تعیین تکلیف کنیم.
محمدصادق معتمدیان افزود: با توجه به شرایط مالی کشور و محدودیت‌های اعتباری، یکی از دلایل حضور در شهرستان‌ها این است که با تعریف مدل‌های مالی مختلف پروژه‌های راکد را به سرانجام برسانیم.
وی بیان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران نیز انتظار داریم با تعاملات و چانه زنی ردیف‌های ملی را برای اتمام برخی پروژه‌ها جذب کنند چراکه با اعتبار کنونی در استان نمی‌توان پروژه‎ها را به سرانجام مطلوب رساند.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات ملی باید رایزنی کنند و هر جا نیاز است ما نیز حتما ورود می‌کنیم تا دست در دست هم از این مرحله سخت و شرایط مالی عبور کنیم.
وی مصوباتی را که در شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود، لازم الاجرا دانست و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی تمام توان خود را برای اجرایی کردن مصوبات سفرهای شهرستانی به کار گیرند.
معتمدیان یادآور شد: سفرهای شهرستانی و پیگیری مطالبات مردم تاکنون تجربه موفقی بوده است چراکه در ماه‌های اخیر در چندین حوزه اعتبارات استان چند برابر افزایش یافت.
وی گفت: باید از اعتبارات دستگاه‌های غیردولتی در کمک به اشتغال و سرمایه‌گذاری استفاده کنیم و در این زمینه با حضور مسئولان کشوری تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.
استاندار خراسان جنوبی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: برای کارهای بزرگ خود را آماده کنید.
وی ادامه داد: برخی مدیران چون با بودجه‌های محدود کار کرده‌اند استفاده از بودجه‌های کلان را در توان خود نمی بینند در حالی که باید ظرفیت سازی شود.
وی گفت: میزان عقب‌افتادگی‌ها در استان زیاد است اما مدیران و فرمانداران باید از این توجه دولت و سایر بخش‌های حاکمیتی کشور به استان نهایت استفاده را ببرند.
معتمدیان اظهار داشت: شهرستان خوسف پهناور و دارای جمعیت کم است لذا یکی از اولویت‌های نخست ما در این شهرستان توسعه کشت‌های گلخانه‌ای است که در مصوبات سفر نیز قید شد.
وی گفت: در مباحث توسعه‌ای ترویجی و آموزشی باید اقدام شود استانی با اقیلم خشک و منابع محدود هستیم و باید از تجربیات استان‌های موفق مانند یزد استفاده کنیم.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: شهرستان خوسف در سایر حوزه‌ها ظرفیت‌هایی دارد که از جمله آنها معادن و سنگ‌های نیمه قیمتی است لذا باید از این ظرفیت نهایت استفاده را برد.
وی بوم‌گردی و گردشگری را یکی از اضلاع توسعه استان دانست و گفت: شهرستان خوسف از مسیرهای عبور و مرور سایر استان‌هاست که برای توسعه بوم‌گردی و گردشگری ظرفیت منحصر به فرد محسوب می شود.
معتمدیان با اشاره به اینکه در دولت جمهوری اسلامی در حوزه گردشگری بایدها و نبایدهایی وجود دارد افزود: توسعه همه جانبه از اولویت‌های ماست اما نه به هر قیمت بنابراین توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی مهم و از خطوط قرمز ماست.
استاندار خراسان جنوبی روز شنبه در سفری ۲ روزه وارد خوسف شد و ضمن بازدید از چند مجتمع کشاورزی و واحد تولیدی و معدنی در این شهرستان با مردم مناطق مختلف نیز دیدار کرد.
معتمدیان در دومین روز سفر به خوسف با حضور در مسجد باقرالعلوم (ع) با مردم دیدار کرد و از مشکلات و درخواست‌های آنان مطلع شد.
وی از کارخانه در حال ساخت چدن خوسف، معدن قلعه‌زری و معدن طلای شادان، بازدید و روند فعالیت این دو مجموعه صنعتی را از نزدیک بررسی کرد.
استاندار خراسان جنوبی در این سفر با خانواده معزز شهید حسین براتی در روستای فورجان بخش جلگه ماژان نیز دیدار کرد.
وی از دی ماه سال گذشته تا امروز به ۱۱ شهرستان استان سفر کرده که این سفرها مصوباتی داشته و دبیرخانه پیگیری آنها در معاونت عمرانی استانداری مستقر است.
استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان خوسف در ۳۶ کیلومتری بیرجند است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7