ساوالان/داور کاظمی، مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی خلخال با تاکید بر اینکه متصدیان آرایشگاه‌های خلخال تنها مجاز به انجام فعالیت‌های قید شده در پروانه فعالیت صنفی خود هستند، گفت: با هدف پیشگیری از تخلف در نیمه اول امسال ۴۰۳ مورد بازدید و بازرسی بهداشتی از آرایشگاه‌های زنانه و مردانه صورت گرفته و این کار منجر به پیشگیری از انجام تخلفاتی از جمله خال‌کوبی، تاتو، کاشت ناخن و دیگر امور غیرمرتبط شده است.
او اظهار داشت: از ۱۱۰ آرایشگاه زنانه شناسایی شده در خلخال ۵۰ واحد دارای پروانه فعالیت از اتاق اصناف بوده و فعالیت بیشتر آرایشگاه‌های زنانه فاقد پروانه فعالیت در منزل مسکونی مانع از ورود بازرسان به این اماکن و بازرسی از نحوه کار آنها می‌شود.
وی با هشدار به احتمال آلودگی افراد به ویروس بیماری هپاتیت و اچ آی وی از طریق استفاده از امکانات فاقد استریل در آرایشگاه‌های زنانه برای انجام امور مربوط به تاتو، خالکوبی و کاشت ناخن افزود: دارندگان پروانه فعالیت آرایشگاه زنانه تنها اجازه فعالیت در زمینه اصلاح سر و صورت را دارند.
وی به تلاش برای راه‌اندازی دفتر خدمات سلامت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با ایجاد این دفتر خدمات مربوط به بازرسی و نظارت‌های بهداشتی بر اماکن صنفی از طریق گردانندگان بخش خصوص این دفتر به بازار ارائه خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253