ایرنا/بارش برف که از سه شنبه شب در مازندران شدت گرفته و همچنان نیز ادامه دارد، تردد خودروها را در جاده های این استان مختل کرده است.
بارش برف از یکشنبه شب در استان مازندران آغاز شد و شب گذشته شدت گرفت.
بارش سنگین برف و به همراه نداشتن تجهیزات زمستانی از سوی رانندگان، خدمات رسانی راهداران برای بازگشایی جاده های برفگیر را با مشکل مواجه کرده است.
براساس این گزارش بخشی از نیروهای راهدار و هلال احمر به دلیل آشنا نبودن برخی رانندگان در بستن زنجیرچرخ، به جای تمرکز در بازگشایی جاده و خدمات امداد و نجات، به بستن زنجیر چرخ مشغولند تا از زمین گیر شدن بیشتر خودروها در حاشیه جاده ها و احتمال تصادف جلوگیری کنند.
** برقراری ارتباط در تمام محورهای اصلی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت که تمام تجهیزات زمستانی راهداری و حمل ونقل جاده ای برای بازگشایی محورهای اصلی پوشیده از برف و برقراری تردد در این محورها متمرکز است و هم اکنون تمام محورهای اصلی شامل هراز، کندوان و سواد کوه باز و تردد در آنها برقرار است.
محمد محمدزاده آفرین روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود : به دلیل بارش سنگین برف در محورهای اصلی به صورت مقطعی برخی نقاط جاده هراز و سوادکوه با مشکل مواجه شد که با حضور راهداران این محورها بازگشایی و تردد برقرار شده است.
وی اضافه کرد : هم اکنون تمرکز اصلی راهداری استان مازندران بر برقراری تردد در محورهای اصلی و جلوگیری از یخ زدن و لغزندگی این محورهاست و برای راههای روستایی نیز با اولویت روستاهای پرجمعیت کار بازگشایی با کمک دهیاران در حال انجام است.
مدیرکل راهداری مازندران به رانندگان توصیه کرد تا از تردد غیر ضرور در محورهای این استان خودداری کنند و در صورت نیاز هم زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.
مازندران سه هزار و 700 کیلومتر جاده های برفگیر دارد که 600 کیلومتر از این جاده ها را 13 گردنه و نقاط صعب العبور تشکیل داده که 33 گروه راهداری با 250 دستگاه تجهیزات راهداری زمستانی و 300 نیرو از چند روز قبل در ان مستقر شدند.
بارش برف همچنین باعث مسدود شدن راههای ارتباطی 500 روستا از سه هزار روستای استان مازندران شده و همچنان راههای ارتباطی این روستاها بسته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9

منبع : ایرنا