ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به هدف‌گذاری نهایی استان درطرح اقدام ملی گفت: هدف گذاری قم در این طرح در مجموع احداث ۱۳ هزار واحد مسکونی است.
حسن صبوری عصر پنجشنبه درجلسه کارگروه امور زیربنایی استان قم بیان کرد: تاکنون تولید ۲ هزار مسکن در اراضی شهرک پردیسان در قالب طرح اقدام ملی انجام گرفته‌است.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی با اشاره به طرح الحاق ۱۳۳ هکتار از اراضی بلوار آیت الله بروجردی به شهر قم گفت: این طرح براساس تولید مسکن به حریم شهری قم الحاق می‌شود.
وی گفت: ۵ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن نیز با قرارداد با نیروهای مسلح در استان قم تولید خواهد شد.
صبوری اظهار داشت:‌ ۷۰۰ واحد مسکونی نیز بر مبنای طرح های مشارکتی در استان تولید می‌شود، در مجموع تولید ۹ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی درقم نهایی شده‌است.
وی گفت:‌ برای تولید و رسیدن به هدف‌گذاری ۱۳ هزار واحد مسکونی ،الحاق این ۱۳۳ هکتار ضرورت دارد، ۵۰ درصد از این اراضی برای توسعه فضای سبز اختصاص می‌یابد.
وی اضافه کرد: از آنجایی که این اراضی ۱۳۳ هکتار جز اراضی ملی است امکان الحاق آن به شهر قم می‌تواند در زمان بندی کوتاهی صورت بگیرد.
وی گفت:‌برای تولید مسکن چاره ای جز الحالق طرح‌های الحاقی به محدوده‌های شهری نبوده و باید در کوتاه ترین زمان امکان سنجی ارائه خدمات در آن بررسی شود.
مدیرکل راه و شهرسازی قم اظهار داشت:‌برای تولید مسکن باید تمام زیرساخت‌های لازم احداث شود، تولید مسکن در طرح اقدام ملی باید با تعامل و همکاری تمام دستگاه های خدمات رسان انجام بگیرد.
صبوری گفت: در طرح اقدام ملی زمین به صورت رایگان به متقاضیان واگذار نمی‌شود، در این طرح قیمت با کارشناسی روز و مدت تنفس ۲ ساله در طول ۵ سال به بنیاد مسکن واگذار می‌گردد.
در جلسه کارگروه امور زیربنایی آخرین روندطرح های توسعه ای و شهرسازی استان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99

منبع : ایرنا