ایرنا/معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال دارو و لوازم بهداشتی غیرقابل مصرف با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی در آبادان جمع‌آوری و معدوم شد.
هدی مجیری شنبه اظهار داشت: در همین راستا ۵۰۰ کیلوگرم کالای سلامت‌محور از مراکز غیرمجاز عرضه‌ کالای قاچاق جمع ‎آوری و معدوم شد.
معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: تعداد کل لوازم آرایشی غیر قابل مصرف جمع آوری شده در آبادان پنجهزار و ۵۷۵ قلم و اقلام بهداشتی نیز ۷۹۵ قلم بودند که معدوم شدند.
وی همچنین از کشف و انهدام ۳۵۰ کیلوگرم انواع داروی غیرمجاز انرژی زا شامل داروی تقویت کننده میل جنسی، پودر گیاهی ترکیبی، داروی چاقی و لاغری و دیگر داروهای غیرمجاز درمانی از عطاری‌های سطح این شهرستان خبر داد.
کشف یک هزار و ۳۵۰ کیلوگرم موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در آبادان
سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: یکهزار و ۳۵۰ کیلوگرم موادغذایی تاریخ مصرف گذشته از سوی کارشناسان بهداشت محیط این شهرستان کشف و با نظر مرجع قضایی معدوم شد.
جعفر ربیحاوی اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان آبادان در برنامه‌های جاری بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی موفق به کشف این مواد فاسد و غیرقابل مصرف انسانی و حیوانی شامل انواع روغن، دوغ، چیپس و پفک شدند.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت کنترل سریع شرایط بهداشتی در مراحل تولید و عرضه مواد غذایی و در راستای ارتقای سطح سلامت مصرف‌کنندگان، بازرسان سلامت محیط مرکز بهداشت آبادان با استفاده از تجهیزات قابل حمل کنترل مواد غذایی شامل دماسنج لیزری و نفوذی، دستگاه کنترل آلودگی سطوح، دستگاه تعیین سلامت روغن مصرفی، شوری سنج و ph متر، کار کنترل موادغذایی را انجام می دهند.
ربیحاوی اضافه کرد: سامانه ۱۹۰ به منظور دریافت شکایت و پیشنهادهای شهروندان به صورت ۲۴ساعته فعال است و موارد مطرح‌شده در این سامانه ظرف مدت حداکثر ۷۲ساعت از سوی کارشناسان بهداشت محیط پاسخ داده می‌شود.
۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335