ایرنا/مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان گفت: تاکنون هیچ موردی از کیک های آلوده به قرص در این استان گزارش نشده است.
فرشاد بازوند امروز بیان کرد: خوشبختانه تاکنون در خصوص کیک ها و بیسکوییت های آلوده به قرص برنج هیچ گزارشی به اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان ارسال نشده و از طرفی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز این قضیه را به طور کلی تکذیب کرده است.
وی افزود: در این راستا از طرف وزارت آموزش و پرورش نیز دستورالعملی ابلاغ نشده و در این راستا منتظر جواب وزارتخانه هستیم.
وی با بیان اینکه بدون دریافت دستورالعمل وزارتخانه امکان هیچگونه اقدامی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: ابلاغ به مدارس در خصوص ممنوعیت فروش کیک و بیسکوییت در مدارس باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می شود و از طرفی شرکت های تولیدی مواد غذایی از این اقدام شاکی می شوند.
مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: در راستای پیشگیری از هر گونه اتفاق احتمالی امروز بخشنامه ای به منظور احتیاط هرچه بیشتر، به مدارس جهت جلوگیری از هر گونه خرید بدون مجوز ارسال خواهد شد.
بازوند با بیان اینکه سازمان دانش آموزی مسوول خرید و عقد قرارداد با شرکت های مواد غذایی در مدارس است، بیان کرد: آموزش و پرورش مسوول نظارت بر عرضه اینگونه مواد است.
به گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون هیچ سندی که تایید کند این کیک‌ها در اندازه وسیع و گسترده تولید یا توزیع شده‌اند وجود نداشته و بیشتر به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای حاشیه‌سازی صنعت غذایی کشورمان و بازارهای صادراتی آن است.
محمدحسین عزیزی مدیرکل نظارت برفرآورده های غذایی وزارت بهداشت در این باره اعلام کرد: جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از کارخانه انجام شده و احتمالا یک اقدام برای تشویش اذهان عمومی بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9