فارس/ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در سالن جلسات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اظهار کرد: رسانه‌ها فرصت خیلی خوبی هستند و حساسیت جامعه و مطالبات مردم را به مسؤولان و پاسخ مدیران را به افکار عمومی انتقال می‌دهند و موجب نزدیکی مردم و مدیران و ایجاد فرصت برای کمک به جامعه می‌شوند.
حسین حسن‌نژاد با بیان اینکه ۴۱۸ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان داوطلب ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: میزان نام‌نویسی در انتخابات مجلس یازدهم نسبت به دوره گذشته ۳۷ درصد رشد داشته است.
وی تصریح کرد: فراوانی مدرک تحصیلی داوطلبان انتخابات یازدهم کارشناسی ارشد بوده است و عمده مشاغل در حوزه کارمندی بوده است.
این مسؤول با بیان اینکه ترکیب سنی داوطلبان بین ۳۰ تا ۵۰ درصد ۶۴ درصد و مابقی بین ۵۰ تا ۷۵ بوده‌اند، افزود: تاکنون ۲۶ نفر انصرافی داشتیم که تا به امروز انصراف خود را اعلام کردند.
حسن‌نژاد اضافه کرد: در حوزه انتخابیه ساری و میاندرود هفت نفر، شهرستان نور سه نفر، قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار یک نفر، تنکابن و عباس‌آباد و رامسر چهار نفر، بابل یک نفر، نوشهر و چالوس و کلاردشت چهار نفر، بابلسر دو نفر، آمل دو نفر، گلوگاه و بهشهر یک نفر انصراف دادند.
وی افزود: ۲۶ خانم در استان نیز به عنوان داوطلب ثبت‌نام کردند که از میان داوطلبان خانم انصرافی نداشتند.
حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: تبلیغات زودهنگام جرم است و دستگاه‌های قضایی و انتظامی و هیأت اجرایی و نظارتی رصد می‌کنند و پرونده داوطلب رسیدگی می‌شود و در بررسی صلاحیت‌ها اثر می‌گذارد و بی‌اثر نیست.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در ادامه درباره به نحوه اطلاع‌رسانی و زمان اجرای طرح اشاره کرد و افزود: برخی از افراد به صراحت اعلام کردند که سهمیه‌بندی بنزین باید اطلاع‌رسانی می‌شد حتما ملاحظاتی وجود داشت که این شیوه اجرا طراحی که اطلاع‌رسانی به مفهوم این نبود که دولت زبان رسا نداشت و مردم نامحرم بودند بلکه ملاحظاتی وجود داشت و دولت خود را مدافع حقوق مردم می‌داند.
این مسؤول افزود: از نحوه چگونگی اطلاع‌رسانی اجرای طرح فاصله یک ماهه گرفتیم هر فردی که در مورد این مسئله صحبت می‌کند، ضمن بیان نقد، ایراد محاسن‌ طرح بیشتر وارد گفت‌وگو شود.
حسن‌نژاد هدف از پرداخت یارانه، دادن ایجاد فرصت برابری طبقات جامعه و ایجاد فرصت برای توانمندسازی منابع انسانی و فرصت‌های توسعه در یک کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: همه دولت‌ها در مجموعه‌ اداره کشور اصل پرداخت یارانه‌ها را قبول دارند و یارانه به صورت مستقیم، پنهان و غیرمستقیم است.
وی اعلام کرد: در حوزه بنزین و سایر فرآورده‌های سوختی در کشور یارانه پرداخت می‌کنیم که این یارانه باید به فاصله طبقاتی کمک می‌کرد آیا واقعا به اقشار مردم کمک می‌کرد؟
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بیان کرد: ۵۰ درصد جامعه فاقد خودرو هستند و بخش عمده‌ای از آنها خودرو ابزار امرار معاش‌شان نیست و ما به دهک‌های بالای جامعه یارانه پرداخت می‌کردیم و از اقشار و متوسط و ضعیف جامعه یارانه می‌گرفتیم و به افراد دهک بالا جامعه پرداخت می‌کردیم که خلاف اصل عدالت و خلاف اصل کاهش طبقاتی بود.
این مسؤول تاکید کرد: در غرب و شرق قاچاق سوخت در کشور داریم و مجموعه سوختی کشور به دلیل تفاوت قیمت از سایر کشورها ارزان‌تر است این تفاوت قیمت عامل کاهش قاچاق در کشور می‌شود.
حسن‌نژاد با بیان اینکه در کشور براساس سفرهای غیرضروری، فرهنگ غلط رانندگی و با توجه به وضعیت خودروهای کشور سالانه متوسط ۱۰ درصد رشد داشتیم، بیان کرد: در حال رشد به سمت ۱۵ درصد است کشوری که تاکنون صادرکنتده بنزین است و در سال ۱۴۰۰ وارد کننده بنزین شود و از صادرکننده تبدیل به واردکننده شویم که قابل توجیه نیست.
وی با اشاره به اینکه مجموعه وصولی مالیات در استان مازندران نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، یادآور شد: همچنان کسری بودجه داریم بخش عمده کسر بودجه به تحریم بر می‌گردد و میزان صادرات نفت کاهش پیدا کرده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: علل جدی نقدینگی در کشور در رشد تحریم استقراض و خلق بدون پشتوانه است و آثار تورمی پول بدون پشتوانه حداقل ۲۰ درصد است راه حل این است که دولت هزینه خدمات خود را افزایش دهد که قیمت بنزین را افزایش دهد.
این مسؤول بیان کرد: هدف از سهمیه‌بندی بنزین را که اصلاحی در فرهنگ مصرف بنزین به وجود بیاورد به واردکننده بنزین تبدیل نشود و دولت در کنار افزایش بنزین فرصتی ایجاد کرد که منبع کسری بودجه خود را تامین کند.
حسن‌نژاد عنوان کرد: قبل از اجرای طرح از ظرفیت ۳۰ درصدی گاز سی‌ان‌جی استان استفاده می‌شد و الان حدود ۶۰ درصد رسیده است و دولت مصوبه‌ای گذرانده است و کسانی که درخواست داشته باشند وام پرداخت می‌شود که مخزن گاز نسب کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9