کرد پرس/ فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی از رشد قارچ گونه مشاورین املاک فاقد مجوزهای قانونی و یافتن مشتری های پرسود و پیمانکاران دستاندرکار در ساخت ویلاهای لوکس در اراضی ملی استان خبر داد.

اکبر نام آور، فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: واقعیت این است که بسیاری از این زمین‌های تقسیم‌شده در حاشیه شهر که در قالب باغ به شهروندان فروخته می‌شوند وجاهت قانونی نداشته و در زمره اراضی ملی هستند.
وی ادامه می دهد: عدم اجرای قوانین مدون کشوری در خصوص نحوه افراز املاک مشاعی و تفکیک اراضی کشاورزی موجب شده نظام بهره برداری در روستا در چهارچوب های قانونی اتفاق نیفتاد و زمین های کشاورزی که زمانی زیرکشت های وسیع می رفت عملا در بین وراث تقسیم و به زمین های کوچک تبدیل شده و به سبب خروج از صرفه تولید اقتصادی در امر ویلاسازی استفاده شود.
او اضافه می کند: متاسفانه در حال حاضر شاهد هستیم، زمین‌های بکر و دست نخورده زراعی و باغی از روستائیان خریداری و پس از تفکیک به قطعات کوچکتر هزار متری و غیره با هزینه‌های گزاف به افراد بی خبر از قوانین و مقررات بازدارنده فروخته می شود.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان می گوید: فروشندگان با کسب سود سرشار از این محل و کنار کشیدن خود از گود، خریداران را در اثر غفلت در راهروهای تنگ قوانین گرفتار کرده و بدین طریق اموال و دارایی خود را از دست می دهند.
او با اشاره به رشد قارچ گونه مشاورین املاک فاقد مجوز های قانونی در استان بیان می کند: این بنگاه های املاک با یافتن مشتری های پرسود و پیمانکاران دستاندرکار در ساخت ویلاهای لوکس با مجموعه امکانات رفاهی در برخی از روستاهای استان مخصوصا در روستاهای حوزه محال بکشلوچای (امامزاده) و منطقه بند شهرستان ارومیه موجب شده تا ضمن محدود شدن نظارت های بازدارنده، انواع جرائم از قبیل سرقت و غیره در این اماکن رشد یافته تا جایی که پلیس و سیستم های نظارتی نتوانند نسبت کنترل این قبیل رفتارهای مجرمانه اقدام کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b