مهر/ مدیر داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قرار بر این است که وزارت بهداشت ظرف امروز و فردا ماسک مورد نیاز را برای استان‌ها ارسال کند.

محمد حسیبی، مدیر داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ارتباط با کمبود ماسک، ژل و محلول‌های ضدعفونی در استان کرمان بیان کرد: تا به حال شرکت‌های تولیدکننده ملزومات پزشکی، ماسک تولید شده را بین نمایندگی‌های ابزار پزشکی توزیع می‌کردند؛ اما از روز گذشته وزارتخانه تصمیم گرفته تا شرکت‌های تولید کننده ماسک، ماسک را به هیئت امنای صرفه جویی ارزی تحویل دهند و تولیدات تحویل وزارت بهداشت و هزینه آن پرداخت شود.
وی افزود: قرار بر این است که وزارت بهداشت در یک سیستمی ظرف امروز و فردا ماسک مورد نیاز را برای استان‌ها ارسال کند ضمن اینکه در جاهایی که امکان شیوع ویروس کرونا بیشتر است طبق نظر وزارتخانه ماسک به صورت رایگان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت؛ اما ممنوعیتی در رابطه با فروش ماسک وجود ندارد.
مدیر داروی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص اینکه آیا ماسک رایگان در اختیار همه قرار می‌گیرد، گفت: هنوز در این رابطه دستورالعملی به ما ابلاغ نشده منتهی عملاً توزیع رایگان ماسک در جاهایی که جمعیت زیاد است کار آسانی نیست؛ اما ما منتظر دستور هستیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00