فارس/ سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه به تعطیلی سینماها به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا نیز اشاره و اظهار کرد: این تعطیلی در کرمانشاه تاکنون حدودا بالغ بر ۳ میلیارد ریال خسارت زده ولی سلامت مردم برای ما از همه چیز مهم تر است.

محمدجواد کنجوری، سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه در تشریح اقدامات صورت گرفته طی سال جاری، اظهار داشت: بسیاری از سینماهای کشور با چند سالن میلیاردی شدند اما سینما آزادی کرمانشاه تنها سینمایی در غرب کشور است که توانست در سال 98 به یک میلیارد تومان فروش دست پیدا کند.
وی از افزایش ۳۷ درصدی مخاطب در سینما آزادی خبر داد و افزود: پرفروش‌ترین فیلم امسال «مطرب» بود که 160 میلیون تومان فروش داشت.
کنجوری به جشنواره فیلم فجر نیز اشاره کرد و گفت: فیلم‌های «مردن در آب مطهر، سینما شهر قصه، بی‌صدا حلزون،خون شد، ابر بارانش گرفت، درخت گردو، آبادان یازده 60، تومان، پدران، خروج، شنای پروانه، پوست، تعارض و عامه‌پسند» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و هفتمین جشنواره فجر کرمانشاه طی هفت روز در 2 سینمای آزادی و فرهنگ کرمانشاه به اکران درآمد.
سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه با بیان اینکه بهای بلیت سینما 10 هزار تومان بود، گفت: طی این مدت سینما آزادی با اکران 13 عنوان فیلم با استقبال یک‌هزار و 913 نفر، 19 میلیون و 130 هزار تومان فروش داشت.
این مسوول پرفروش‌ترین فیلمی که تنها با یک سانس در جشنواره فجر 38 در سینما آزادی اکران شد را به مبلغ 3 میلیون و 780 هزار تومان از آن «درخت گردو» دانست و گفت: 378 نفر در سینما آزادی به تماشای این فیلم نشستند.
وی با اشاره با ساخت پردیس سینمایی پیروزی افزود: این سینما که متعلق به حوزه هنری بوده در حال حاضر زمینی خالی است که کلنگ احداث آن سال 1399 خورده می‌شود.
سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه اظهار کرد: این پردیس قرار است در 8 طبقه در قالب یک مال تجاری فرهنگی احداث و با 7 سالن سینما که طبقه آخر سالن روباز چهار فصل است تا پایان 1400 آماده بهره برداری شود.
این مسوول افزود: سیاست سینما به سمت ایجاد پردیس‌های کوچک است که با سلیقه مخاطب همخوانی بیشتری دارد.
کنجوری افزود: سینما آزادی نیز با یک سالن 500 نفره که داشت در طرح تحول عمرانی و به‌سازی موسسه بهمن سبز در حال تبدیل به سه سالن مجهز و مدرن20 نفره vip است.
سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه، وجود سینما در شهرستان‌های استان کرمانشاه را ضروری دانست و افزود: حوزه هنری و موسسه «بهمن سبز» با حمایت و همراهی مدیران استان، این آمادگی را دارد تا اماکن بلااستفاده در شهرستان‌ها را تبدیل به سینما کند.‌
وی به تعطیلی سینماها به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا نیز اشاره کرد و افزود: این تعطیلی در کرمانشاه تاکنون حدودا بالغ بر ۳ میلیارد ریال خسارت زده ولی سلامت مردم برای ما از همه چیز مهم تر است.
کنجوری گفت: در پی تعطیلی سینماها، کمپین مشترک سینماهای بهمن سبز و سامانه فیلم گردی برای دعوت مخاطبان به تماشای فیلم در خانه برای مبارزه با کرونا راه‌اندازی شد.
سرپرست امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این کمپین موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری، دارای بزرگترین زنجیره سینمایی کشور در اقدامی هماهنگ در سر در سینماهای خود مخاطبان را دعوت به خانه نشینی و تماشای فیلم از طریق سامانه فیلم‌گردی نموده تا بدین شکل از شیوع ویروس کرونا جلوگیری گردد.
وی افزود: «همشهریان می توانند برای دریافت اشتراک رایگان به سایت «فیلم‌گردی» به آدرس filmgardi.com مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246