پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۳۱ هزار و ۲۱۴ لیتر سوخت قاچاق در توقیف یک‌دستگاه خودروی نفتکش در یکی از جاده‌های برون شهری اراک خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: با تداوم طرح های مقابله‌ای پلیس استان در مقابله با قاچاق فراوردهای نفتی، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در انجام تحقیقاتی از تردد یک دستگاه خودروی نفت کش حامل سوخت قاچاق از یکی از جاده‌های شهرستان اراک مطلع شدند.
وی افزود: با برنامه‌ریزی عملیاتی پلیس و با همکاری ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان اراک، این خودرو در یکی از ورودهای شهر اراک شناسایی و متوقف شد.
این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه پلیس، راننده این خودرو با ارائه بارنامه‌ای مدعی حمل قانونی محموله سوختی خود را داشت که با بررسی دقیق ماموران انتظامی مشخص شد که بارنامه فاقد اعتبار و محموله خودرو نیز با اظهارات این فرد مغایر است.
سردار مفخمی شهرستان خاطر نشان کرد: در بازرسی از این خودرو مقدار ۳۱ هزار و ۲۱۴ لیتر نفت سفید کشف و راننده خودرو دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

اثاث‌کشی در ایام تعطیلات بدون هماهنگی با پلیس ممنوع است
سرهنگ سیدنورالدین حسینی، رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز افزود: به منظور پیشگیری از سرقت وسایل و لوازم منازل توسط سارقان با هماهنگی به عمل آمده با کلانتری‌ها و پاسگاه های انتظامی، هرگونه جابه‌جایی اسباب و اثاثیه منزل و لوازم خانگی در طول ایام نوروز با تایید کلانتری و پاسگاه محل انجام خواهد شد.
وی به بنگاه داران معاملات ملکی که منازل مسکونی را اجاره یا رهن یا به فروش می‌رسانند توصیه کرد: کسانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند و قصد جابه‌جایی اسباب و اثاثیه را دارند به آنان یادآوری شود که حتما با کلانتری محل هماهنگ کنند.
این مقام انتظامی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی مردم در ایام نوروز از آن‌ها خواست در این ایام با پلیس همکاری لازم را داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری عامل انتشار اخبار دروغین خاکسپاری فوت‌شدگان کرونا

سرهنگ محمود خلجی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که اقدام به انتشار کلیپی دروغین از نوع خاکسپاری فوت شدگان کرونا در فضای مجازی کرده بود، در تحقیقات ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: در اجرای ماموریت های پلیس در پایش فضای مجازی، کلیپی از خاک سپاری فوت شدگان بیماری کرونا که به صورت جعلی تهیه و به یکی از استان های کشور منتسب شده بود، شناسایی شد.
سرهنگ خلجی ادامه داد: باتوجه به اهمیت موضوع و تشویش اذهان عمومی با انتشار این کلیپ، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت و عامل انتشار این کلیپ در یکی از محله های شهر اراک شناسایی شد.
این مقام انتظامی اضافه کرد: با هماهنگی مرجع قضائی این فرد دستگیر و در بازجویی های انجام شده اذعان داشت که طبق شنیده ها این خبر را انتشار داده است.
سرهنگ خلجی با تاکید بر دنبال کردن اخبار از منابع معتبر خبری از سوی کلیه کاربران فضای مجازی گفت: شهروندان در صورت مشاهده این گونه اخبار موضوع را از طریق سایت پلیس فتا برای بررسی کارشناسی به پلیس اعلام کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f