ایرنا/ رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می شود فردا دوشنبه بر شدت وزش باد در نواحی مرکزی این استان به ویژه زاهدان افزوده شود و بیشینه سرعت وزش باد به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

علی ملاشاهی، رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی فردا بر سرعت وزش بادهای جنوبی در مرکز و نواحی شمالی سیستان و بلوچستان افزوده می شود به طوری که انتظار می رود در مناطق مستعد طوفان و گردوخاگ روی دهد.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان و برخی نقاط نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان به 100 کیلومتر بر ساعت برسد که خیزش گردوخاک، وقوع طوفان و گردوخاک و کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا می شود که این شرایط با شدت کمتر در نوار غربی استان نیز رخ می دهد.
رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: امروز بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان به 16 متر بر ثانیه معادل 58 کیلومتر بر ساعت رسید که در برخی ساعات شعاع دید افقی را نیز کاهش داد.
وی به فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: هم ‌اینک بارش باران و رگبار باران در شهرهای زاهدان، چابهار و راسک در حال باریدن است و انتظار می‌رود به تدریج بارش‌ها در سایر نواحی جنوبی و مرکزی استان نیز ادامه یابد.
ملاشاهی بیان کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی رگبار و رعدوبرق، بادشدید و گردوخاک تا فردا شب در سیستان و بلوچستان ادامه دارد به طوری که تا صبح فردا تمرکز بارش در ارتفاعات مرکزی، مناطق جنوبی، سواحل و در ارتفاعات مرکزی و جنوب شرق استان خواهد بود.
وی ادامه داد: روز سه شنبه بارش ها برای نواحی شمالی و ارتفاعات مرکزی به طور پراکنده انتظار می رود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c