ایرنا/ شمار جان‌باختگان بیماری کرونا در استان اصفهان تا سوم فروردین به ۱۹۷ نفر رسید و این خطه همچنان در وضعیت هشدار و قرمز شیوع کرونا قرار دارد.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در استان به وضعیت هشدار و بحرانی رسیده است، اظهار کرد: تا روز سوم فروردین از سه هزار و ۳۳۳ نمونه آزمایشگاهی گرفته شده از افراد مشکوک، نتیجه آزمایش ۲ هزار و ۶۶ نفر منفی و یک هزار و ۲۶۷ نفر مثبت و قطعی بوده است.
وی با بیان اینکه از میان بیماران مبتلا به کرونا، ۴۹۹ نفر زن و ۷۶۸ نفر مرد هستند، افزود: ۶۳۰ نفر از آنها از بیمارستان ها ترخیص شدند و ۵۳۷ نفر بستری هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعداد افراد جان باخته بر اثر بیماری کرونا در اصفهان (به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل) را یکصد تَن اعلام کرد و خاطرنشان کرد: ۴۰ نفر آنها زن و ۶۰ نفر مرد بودند.
نجیمی، تعداد بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را ۵۸۸ تَن در اصفهان، ۸۸ تَن شاهین‌شهر و میمه، ۷۱ تَن خمینی شهر، ۶۶ تَن مبارکه، ۵۹ تَن لنجان، ۵۹ تَن نطنز، ۵۸ تَن نجف آباد، ۵۰تَن فلاورجان، ۴۰ تَن اردستان، ۳۲ تَن برخوار، ۲۹ تَن شهرضا، ۲۶ تَن گلپایگان، ۲۱ تَن نایین، ۱۷ تَن چادگان، ۱۴ تَن سمیرم، ۹ تَن فریدن، هشت تَن خوانسار، پنج تَن خور و بیابانک، چهار تَن فریدونشهر، سه تَن بویین میاندشت و سه تَن تیران و کرون، اعلام و اضافه کرد: ۱۷ تَن نیز مبتلا به کرونا از بین مهمانان و افراد غیر مرتبط با اصفهان شناسایی شدند.
وی با تاکید بر اینکه برخی از شهرستان ها وضع بدتری دارند از مردم خواست تا با درک شرایط موجود و مشارکت اجتماعی در کاهش موارد ابتلا بکوشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18