فارس/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت اخیر با توجه به نتایج آزمایشگاه ویروس‌شناسی، ابتلای ۹ بیمار به کروناویروس تأیید شده و آمار مبتلایان قطعی کرونا در استان اردبیل به ۳۱۸ بیمار افزایش یافته است.

افشین فتحی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: از آغاز شیوع کروناویروس در استان اردبیل ۳۱۸ بیمار بر اساس نتایج آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان به کروناویروس مبتلا شدند.
وی افزود: در حال حاضر ۳۴۲ بیمار مبتلا قطعی و مشکوک به کروناویروس در بخش ویژه کرونا بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان قرار دارند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر چند بیمار جان خود را از دست دادند که فعلا مشخص نشده که علت فوت، ابتلا به کروناویروس است و آمار رسمی بیماران مبتلا قطعی که فوت کردند ۴۴ بیمار است که در یک روز اخیر آمار جانباختگان کرونا در استان افزایش پیدا نکرده است.
فتحی بیان کرد‌‌: با رعایت نکات بهداشتی و خانه‌نشینی مردم عزیز استان اردبیل در حال حاضر روند صعودی کروناویروس در استان متوقف شده است و سیر بیماری کرونا در استان اردبیل شیب ملایم داشته است.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: از مردم عزیز استان اردبیل تقاضا داریم خانه‌نشینی، عدم تردد در معابر شهری و پرهیز از مسافرت‌ را با جدیت کامل رعایت کنند.
وی گفت: اگر روند فعلی کروناویروس در استان اردبیل را به مدت ۱۰ الی ۱۵ روز حفظ کنیم از دو هفته آینده به شکل رسمی و با شیب قابل توجهی، روند نزولی کروناویروس در استان اردبیل آغاز خواهد شد که با همکاری و همیاری مردم عزیز، این بیماری ویروسی را در استان اردبیل مهار خواهیم کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253