ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت : بیش از ۴۴۰ هزار تست تب سنجی طی هفته گذشته تاکنون در ورودی های این استان انجام شده است.

ناصر چرخ ساز مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز اظهار داشت: به دستور استاندار البرز و کمیته پیشگیری از کرونا در ۳۴ پست شهری و بین شهری با مشارکت جمعیت هلال احمر ، پلیس راه ، نیروی انتظامی ، مرکز بهداشت خدمات لازم ارائه می شود.
وی اضافه کرد: ازمجموع تست های انجام شده بیش از ۵۵۰ مورد مشکوک بوده که به عوامل بهداشتی مستقر درمحل ارجاع شده است.
چرخ ساز یادآورشد که پست تب سنجی آزادراه کرج -قزوین که درعوارضی سابق پلیس راه مستقر بود تغییر یافته و به دو مقر مختلف در حوالی پل کلاک در آزادراه تهران - کرج و در منطقه هیو در آزادراه کر - قزوین فعال شده است.
این مسوول گفت: روزانه بیش از ۷۰ نیروی هلال احمر کار تب سنجی مسافران را مورد سنجش قرارمی دهند.
وی ادامه داد: هدف از این کار جلوگیری از ورود افراد مبتلا به ویروس کرونا است و سرنشینان همه وسایل نقلیه با تب سنج غربالگری می شوند و افرادی که تب داشته باشند و یا مشکوک به بیماری کرونا باشند در چادر هلال احمر تا رسیدن نیرو های اورژانس قرنطینه می شوند و بلافاصله پس از رسیدن اورژانس به مراکز درمانی انتقال می یابند .
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af