تسنیم/ سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: با شناسایی ۲ بیمار کرونا مثبت در کیش، شماره مبتلایان این جزیره به ۳۳ نفر رسید.

محمدرضا رضانیا، سخنگوی شورای سلامت کیش اظهار کرد: موضوع مورد اهمیت همچنان، بحث ماندن در منزل و عدم مواجهه با ویروس است.
وی افزود: خرید اقلام ضروری و خوراکی را هم فقط یک نفر و با رعایت تمام مقررات بهداشتی باید انجام داده و ملزومات خریداری شده هم حتما قبل از ورود به منزل ضدعفونی شوند و کفش‌ها داخل منزل برده نشوند.
سخنگوی شورای سلامت کیش با تاکید بر جدی بودن موضوع قرنطینه خانگی، ضمن اشاره به اولین جلسه شورای سلامت در سال 99 گفت: براساس مصوبه امروز این شورا، تعطیلی کلیه صنوف و بازارهای جزیره به استثنای تامین‌کنندگان مایحتاج ضروری تا 15 فروردین ادامه دارد.
رضانیا با تاکید بر وضع مقررات سختگیرانه در بازگشت مسافران نوروزی به کیش گفت: کیشوندانی که در خارج از جزیره به سر می‌برند بازگشت خود را به‌طور جدی تا بعد از 15 فروردین به تأخیر بیندازند.
وی افزود: تاکنون در جزیره کیش 33 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که متاسفانه از این تعداد 2 نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.
گفتنی است؛ 1036 نفر از شروع خطر اپیدمی به عنوان بیمار حاد تنفسی در استان هرمزگان بستری شده‌اند که از این تعداد 913 نفر ترخیص شده و 67 نفر همچنان بستری هستند.
موارد مثبت شهرستان‌های هرمزگان به تفکیک بندرعباس 78، کیش 33، قشم 14، پارسیان2، بستک 2، بندرلنگه 7، حاجی آباد 3، جاسک 1، بندرخمیر 1، رودان 4 و میناب 10 را شامل می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121