مهر/ مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان با اشاره به تشدید بازدیدهای نظارتی و اجرای بیش از ۳۲۰ بازدید از تاسیسات گردشگری سطح استان، از پلمب چهار خانه مسافر غیر مجاز خبر داد.

احمد تجری، مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان اظهار کرد: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پیشگیری از شیوع این ویروس به تأسیسات گردشگری استان ارسال شد و برای اجرای دقیق و کامل اقدامات پیشگیرانه متناسب با این دستورالعمل‌ها، تیم‌های نظارتی در سطح استان تشکیل‌شده است.
وی با اشاره به این‌که از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تا کنون ۳۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۹۸ مورد بازدید از مراکز اقامتی، ۱۵۰ مورد بازدید از مراکز پذیرایی و بین راهی، ۱۲ مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۶۵ مورد بازدید از سایر مراکز و تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.
تجری اضافه کرد: این بازدیدها با هدف تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا و همچنین تاکید بر اجرای همه مفاد دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت گرفته است.
وی یادآور شد: در روند بازدیدهای نظارتی که از سطح استان با همراهی دستگاه‌هایی چون نظارت بر اماکن عمومی اجرا می‌شود، از فعالیت چهار واحد اقامتگاه خانه مسافر غیر مجاز در شهرستان‌های گرگان و بندرترکمن که بی‌توجه به شرایط موجود اقدام به پذیرش مسافران می‌کردند، جلوگیری شد.
تجری تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در طول نوروز ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم اجرای دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس با واحدهای خاطی برخورد جدی خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید