باشگاه خبرنگاران/ معاون دانشگاه علوم پزشکی قم از ثبت نام ۲۵۹ هزار و ۶۰۲ نفر تاکنون در سامانه سلامت خبر داد.

سیامک محبی، معاون دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طرح بسیج با همکاری سازمان‌های مختلف به‌ویژه آموزش و پرورش در سطح استان در حال انجام است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: از این تعداد، ۳۱ هزار و ۳۹۵ نفر توسط مراکز بهداشت نیازمند پیگیری و ۷ هزار و ۲۲۳ نفر هم نیازمند پیگیری فوری بودند که مراقبین سلامت باید با آن‌ها تماس می‌گرفتند و طبق اولویت نیازمند پیگیری فوری، پیگیری و همین‌طور افرادی که هیچ‌گونه علامتی نداشتند، تماس گرفته و وضعیت سلامتی آن‌ها را تحت مراقبت قرار می‌دهند.
محبی ادامه داد: تاکنون ۲۵۹ هزار و ۶۰۲ نفر در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و خوداظهاری آن‌ها تکمیل‌شده است و دانشگاه علوم پزشکی قم بعد از دانشگاه‌های اصفهان، شهید بهشتی، ایلام، شیراز و زنجان رتبه ششم را دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: فرد اطلاعات خود را در سامانه سلامت ثبت می‌کند و متناسب با اطلاعات ثبت‌شده مراقب سلامت با وی تماس تلفنی می‌گیرد و سوالات را بر اساس علامت‌های بیماری از او می‌پرسد، بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، اگر علامتی نداشته باشد آموزش صرف به آن‌ها داده می‌شود و در صورت داشتن علامت، متناسب با میزان و تعداد علامت‌ها به مراکز ۱۶ ساعته فعال در سطح استان ارجاع داده می‌شوند.
حبی با اشاره به این‌که از این تعداد ۱۲۱ هزار و ۳۶۶ نفر مورد غربالگری قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: با توجه به جمعیت یک‌میلیون و ۳۲۷ هزار نفری که در سامانه سلامت داریم ۹ و ۱۴ صدم درصد غربالگری شده‌اند و اگر بتوانیم این عدد را به 10 برسانیم جزو استان‌هایی هستیم که وارد نشان سبز شده‌ایم.
وی با اشاره به ارجاع افراد بعد از ثبت نام بیان کرد: اگر فردی نیاز به ارجاع فوری داشته باشد به بیمارستان ارجاع داده می‌شود و اگر نیازمند درمان سرپایی باشد، دارویش را دریافت و به منزل برمی‌گردد و مراقب سلامت به مدت ۱۴ روز با وی تماس گرفته و وضعیت سلامتی او را تحت مراقبت قرار می‌دهد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم به بیان تعداد فعالیت‌هایی که از روز دوم فروردین انجام شده پرداخت و گفت: روز گذشته تمام پرسنل بهداشت سرکار حاضر بودند و خدمات غربالگری را انجام می‌دادند، همچنین در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی قم جزو دانشگاه‌هایی بوده که بیشترین حجم ارائه خدمت را داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99