ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول جزئیاتی از مناطق درگیر کرونا در دزفول را تشریح کرد.

شاپور مسعودی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: در خوشه نخست که خیابان روستا را در برمی‌گیرد پنج مورد ابتلا به کرونا و در خوشه کوی حافظ سه نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند که باید فعالیت‌های ضدعفونی و گندزدایی در این مناطق افزایش یابد.
مسعودی‌فر با بیان اینکه در پایگاه چهارم شکاری چهار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند، افزود: یک فروشگاه در منطقه فرهنگ عامل انتقال بیماری بوده است.
وی با بیان اینکه ۲ مورد ابتلا به کرونا در شهر امام و ۲ مورد در شهر میانرود داشته‌ایم، افزود: ۶۳ هزار نفر در ۱۰ روز اخیر در مبادی ورودی شهرهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول(شوش، گتوند و دزفول) بررسی شدند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۲۰۰ نفر مربوط به مبادی ورودی دزفول بودند و ۷۵ نفر مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند.
مسعودی‌فر با اشاره به اینکه ۷۲۰ نفر از پرسنل بهداشتی از صبح تا حدود ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد فعال هستند، گفت: ۷۵ درصد از مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بین ۳۰ تا ۶۵ سال‌ سن دارند که ۶۷ درصد آنها مرد و ۳۳ درصد زن هستند البته برخی از این افراد هیچ علائمی نداشتند.
وی با بیان اینکه ۱۳ درصد مبتلایان کرونا در دزفول از کارکنان بهداشت و درمان و ۲۵ درصد زنان خانه‌دار بوده‌اند، افزود: ۶۴ درصد بیماران سابقه تماس ذکر نمی‌کردند، علت ابتلای ۱۹ درصد نامشخص بود و ۲۵ درصد از افراد مبتلا با یک بیمار کرونایی در تماس بوده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: ۱۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در دزفول سابقه مسافرت داشته‌اند، ۶ درصد در خانه بیمار کرونایی داشته‌اند، ۴۴ درصد از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و ۴۳ درصد نیز در بیمارستان تحت درمان هستند.
وی افزود: تاکنون ۷۱ درصد از جمعیت ۷۴۳ نفری زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول غربالگری شده‌اند.

۸۰ گروه جهادی، دزفول را ضدعفونی می‌کنند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز گفت: ۸۰ گروه جهادی شبانه عملیات گندزدایی و ضدعفونی را در سطح شهر انجام می‌دهند و هشت کارگاه تولید ماسک روزانه یکهزار ماسک تولید و در مناطق مدنظر توزیع می‌کنند.
هادی سعادت‌زاده افزود: کنترل مبادی ورودی شهر از محور شوش، شوشتر، چغامیش و سردشت انجام می‌شود و نیروهای بسیجی در تعطیل کردن اصناف، بازار و غربالگری با مجموعه بهداشت و درمان همکاری دارند.
رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت دزفول نیز گفت: پنج مورد بازدید از سطح هایپرمارکت‌های دزفول انجام شده و به ۲ هایپرمارکت اخطاریه داده شده است تا نواقص بهداشتی را برطرف کنند.
وی افزود: ۲۰۸ بازدید از نانوایی‌های دزفول انجام شده و ۱۵ اخطاریه صادر شده، ۲ مورد سهمیه آرد قطع شده و ۱۱۰ مورد اصلاح نقص بهداشتی در محل انجام شده است.
رئیس مرکز بهداشت دزفول اظهارداشت: ۳۳ مورد بازدید از ۲۰ جایگاه سوخت دزفول انجام شده و ۶ مورد اخطاریه برای آنها صادر شده است. 


میزان کشندگی کرونا در دزفول ۱۰ تا ۱۴ درصد است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دزفول ۱۰ نفر به کرونا مبتلا شده و میزان کشندگی این ویروس در این شهرستان بین ۱۰ تا ۱۴ درصد است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335