باشگاه خبرنگاران/ نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت:هر استان باید در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: سیاست‌گذاری، مدیریت و نظارت باید متمرکز باشد، اما متمرکز کردن برنامه‌ریزی از دست دادن سلسله امکانات و امتیازاتی است که در برخی استان‌ها وجود دارد.
وی ادامه داد: وقتی مشکلاتی برای استان مطرح و در سایر مناطق کشور مطرح نیست، باید طوری برنامه‌ریزی شود که با بهره‌برداری از امکانات و امتیازاتی که در هر استان وجود دارد این مشکلات حل شود ما عوارض استان خودمان را به‌وسیله مسوولان و هماهنگی که داریم بهتر می‌توانیم مدیریت کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وجود ستاد ملی مبارزه با کرونا در عرصه سیاست‌گذاری‌ها لازم است، در کشور باید یک سیاست‌گذاری در مقابله با کرونا انجام شود، اما در عرصه برنامه‌ریزی این مرکزیت و تمرکز برنامه‌ها را ناقص می‌کند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در هر استانی با یک وضع خاص و فرهنگ بومی ویژه و از طرفی با چالش‌ها و برتری‌های خاص آن استان رو به رو هستیم این‌که برنامه‌ای طراحی شود و از خراسان رضوی تا کهگیلویه و بویراحمد همان برنامه اجرا شود مقداری کوتاه‌ اندیشی و کوتاه بینی است.
وی با اشاره به امکانات درمانی موجود در خراسان رضوی ادامه داد: خوشبختانه خدمات گسترده درمانی به‌خوبی انجام می‌گیرد، با عنایت امام هشتم (ع)، در بیمارستان‌ها امکانات وسیعی وجود دارد که باید مجهز شود درعین‌حال، این خدمات گسترده درمانی که در بیمارستان‌ها اجرا می‌شود به مدیریت هماهنگ احتیاج دارد که اگر بعضی مراکز در مضیقه هستند مراکز دیگر باید وارد کار شوند و حداکثر استفاده از ظرفیت‌ها بشود که موجب توسعه خدمات به مردم خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: ناقل این ویروس افراد هستند و لذا ارتباطات اجتماعی محدود می‌شود از روزی که امام هشتم به شهادت رسیدند، در حرم بسته نشده بود، اما الان بسته شد، این کار شده، ولی می‌بینیم با همه محدودیت‌هایی که در ارتباطات ایجاد شده، آمار روز افزون است.
آیت‌الله علم الهدی افزود: تا امروز مردم همکاری کردند، جامعه ما جامعه‌ای مقاوم است، مبانی اعتقادی و مقاومت‌های مردم ما کشور و جامعه ما را از کشور‌های پیشرفته دنیا ممتاز کرده است، اما این را باید بدانیم که این بنیه و مقاومت مردم حدی دارد.
وی از فعالیت‌هایی که در تسلی دادن افراد در درمان‌های روحی و روانی انجام می‌گیرد و نهاد‌هایی که با دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و استان همکاری دارند، ادامه داد: این زحمات ان‌شاءالله تنها به این قدردانی‌ها تمام نمی‌شود، از همه بالاتر همه این عزیزان خدمتگزار متدین و متعبد هستند و بر اساس عقیده و ایمان خود و بر مبنای وعده قرآن در درگاه خداوند اجر و مزد دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید