ایرنا/ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از پیش‌بینی افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و تگرگ از فردا تا پنجشنبه در استان خبر داد.

مازیار غلامی، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده عبور جریانات ناپایدار و مهیا شدن شرایط برای افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و تگرگ از فردا تا پنجشنبه در استان است.
غلامی افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده تداوم استقرار جریانات جنوبی تا پایان هفته در منطقه است بنابراین در بعضی نقاط وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها شدید پیش‌بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: چهارشنبه شب هم با تقویت ناپایداری‌ها، بارش‌های رگباری به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها از شدت بیشتری برخوردار است.
وی رگبار باران، وزش باد موقتی شدید، احتمال رعد و برق، و تگرگ و مه‌گرفتگی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها را از ویژگی‌های این سامانه جوی عنوان و تصریح کرد: آبگرفتگی مقطعی، جاری شدن سیلاب، احتمال اصابت صاعقه و تگرگ، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی در استان تا اوایل صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست.
غلامی حداکثر دمای استان طی ۲۴ ساعت گذشته را مربوط به رودبار با ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دیلمان و جیرنده با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر کمترین دمای استان دانست.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان تصریح کرد: دمای رشت نیز طی این مدت حداقل ۱۱ و حداکثر ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0