فارس/ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حسین انصاری پژوهشگر برتر دانشکده بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نظام رتبه بندی ESI-Essential Sciience Indicators به عنوان دانشمندان یک درصد برتر دنیا معرفی شد.

نورمحمد بخشانی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: حسین انصاری به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی پرتلاش دانشگاه و یکی از پژوهشگران موفق است که تاکنون پژوهش های اثر بخشی را در زمینه بیماری های واگیر، غیرواگیر، اعتیاد و مصرف دخانیات انجام داده است.
وی ادامه داد: تلاش های بی وقفه این پژوهشگر موفق، باعث انتخاب وی به عنوان دانشمندان یک درصد برتر دنیا شد که مبنای این رتبه بندی، گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استناد در پایگاه اطلاعاتی web of sciences است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: طبق نتایج این رتبه بندی، در ماه می 2020، حسین انصاری با چهار هزار و 278 استناد و متوسط 33 و چهار دهم استناد به ازای هر مقاله، برای اولین بار از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جزو این فهرست قرار گرفت.
بخشانی با اشاره به اینکه شاخص اچ - ایندکس این محقق برجسته دانشگاه، هم اکنون 20 است، تصریح کرد: تاکنون ده ها مقاله از حسین انصاری در مجلات معتبر ملی و بین المللی به چاپ رسیده است.
گفتنی است؛ حسین انصاری مدیر گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در سال 1384 به عنوان نفر اول و دانشجوی برتر دوره کارشناسی ارشد، در رشته اپیدمیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل و حاصل پایان نامه این دوره منجر به چاپ 6 مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی شد که شامل پیشنهاداتی در خصوص نحوه درمان و مدیریت بیماران تالاسمی ماژور بود.
در همان سال فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیات علمی با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همکاری و در کنار آموزش، تحقیقات خود را در زمینه اپیدمیولوژی تغذیه و بیماری های چشمی شروع کرد که منجر به چاپ ده ها مقاله در مجلات معتبر ملی و بین المللی طی سالهای 1384 تا 1388 شد.
طی این سال ها، در سه سال متوالی به عنوان پژوهشگر برتر دانشکده بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انتخاب شد. در سال 1388 با رتبه دوم کشوری در دوره دکترای تخصصی اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و در سال 1392 با معدل عالی و به عنوان نفر اول دانشجویان دوره دکترای تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.
از سال 1392 تا 1397 ضمن راهنمایی و مشاوره پایان نامه های متعدد در مقاطع دکترای حرفه ای و کارشناسی ارشد، نتایج تحقیقات خود را در همایش های کشوری و بین المللی از جمله کشور ژاپن و سوئد ارائه داده و خدمات و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را در این مجامع به برخی صاحب نظران معرفی کرد که منجر به شروع آشنایی و همکاری های بین المللی در زمینه انجام تحقیقات از جمله پروژه بار جهانی بیماری ها و در نتیجه همکاری با چاپ چندین مقاله در مجلات با فاکتور اثر بالای 47 شد.
همکاری با زنده یاد محمد هاشمی، عضو گروه بیوشیمی دانشگاه و چاپ چندین مقاله مروری و متاانالیز که داری بالاترین اویدنس است از دیگر فعالیت ها و افتخارات پژوهشی وی محسوب می شود.
وی هم اکنون در خصوص بیماری کووید- 19 در حال انجام تحقیق و پژوهش است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today