ایسنا/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از انهدام باند حفاران غیرمجاز در شهرستان سرپلذهاب خبر داد.

امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بابیان اینکه این باند از چندمدت پیش فعالیت‌های مجرمانه خود را سطح شهرستان سرپلذهاب آغاز کرده بود، اظهارکرد: باتوجه به خساراتی که این باند درماه‌های گذشته به میراث فرهنگی استان وارد کرده بود، یگان حفاظت میراث فرهنگی استان با انجام گشت زنی های مستمر دستگیری اعضای این باند چندنفره را در دستورکار قرار داد.
وی افزود: حفاری و آسیب به استودان(جایگاه نگهداری استخوان) تاریخی روستای پاتاق، گوردخمه بَردعاشقان و محوطه تاریخی روستای بلوان سرپلذهاب از جمله اقدامات مجرمانه‌ای است که اعضای این باند در این مدت مرتکب آن شده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای دستگیری اعضای این باند، تصریح کرد: با رصد و هوشیاری یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و باهمکاری نیروی انتظامی، شامگاه دیروز(29 اردیبهشت) اعضای این باند پیش از آنکه فرصت ارتکاب حفاری غیرمجاز دیگری داشته باشند دستگیر و تعدادی اقلام و اداوات حفاری غیرمجاز هم از آنها کشف و ضبط شد.
وی اعلام کرد: با تشکیل پرونده قضایی برای اعضای این باند که مخربین میراث فرهنگی استان هستند، آنها را به مراجع قضایی استان تحویل دادیم تا به جرم آنها رسیدگی شود.
قادری در ادامه تاکید کرد: امیدواریم با برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی استان با چنین مجرمانی، کمتر شاهد تخریب میراث‌ تاریخی استان باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today