تسنیم/ مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، زمان آغاز به کار رسمی ناوگان اتوبوسرانی را منوط به تصمیم نهایی ستاد مبارزه با کرونا استان دانست.

امیر یزدی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت زمان بازگشایی خطوط اتوبوسرانی در شهر قم اظهار داشت: زمان آغاز به کار رسمی ناوگان اتوبوسرانی به تصمیم نهایی ستاد مبارزه با کرونا استان بستگی دارد.
وی برنامه‌ریزی‌های سازمان برای نحوه راه‌اندازی مجدد خطوط اتوبوسرانی را تشریح کرد و افزود: در صورت اعلام ستاد مبارزه با کرونا استان ابتدا 8 خط اصلی در سطح شهر آغاز به کار کرده و سایر خطوط در زمان‌بندی مشخص و با توجه به درخواست شهروندان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با تأکید بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در زمان راه‌اندازی خطوط اتوبوسرانی تصریح کرد: این 8 خطوط برای حفظ سرفاصله‌ها و عدم تجمع شهروندان در ایستگاه‌های اتوبوس با تمام ظرفیت آغاز به کار خواهد کرد.
وی از انجام مذاکراتی بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با سازمان اتوبوسرانی جهت تأمین ماسک و دستکش خبر داد و گفت: باید دستکش و ماسک مورد نیاز با قیمت مناسب در دسترس مردم قرار گیرد تا بتوانیم خطوط اتوبوسرانی را راه‌اندازی کنیم.
یزدی با تأکید بر جلوگیری از ورود افراد فاقد ماسک و دستکش به اتوبوس بیان کرد: ما از شهروندان درخواست داریم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و هنگام استفاده از حمل‌ و نقل عمومی موارد مشخص‌شده را رعایت کنند.
وی استفاده از کارت‌پول را یکی دیگر از الزامات استفاده از خطوط اتوبوسرانی دانست و خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌ عنوان از مسافران پول نقد دریافت نشده و باید همه شهروندان از کارت‌پول استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با سازمان فاوای شهرداری جهت شارژ کارت‌ها و فروش کارت انجام‌ شده و تا بازگشایی خطوط اتوبوسرانی مردم می‌توانند کارت تهیه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday