باشگاه خبرنگاران/ نائب رئیس اتحادیه بازار مسکن استان اصفهان از کاهش ۲۴ درصدی معاملات مسکن استان اصفهان و وارد شدن این بازار به رکود تورمی خبرداد.

امیر خلیفه سلطان، نائب رئیس اتحادیه بازار مسکن استان اصفهان اظهار کرد: متاسفانه با توجه به نبود نظارت‌ها و حمایت‌های لازم از بازار مسکن شاهد افت روزانه معاملات و قدرت خرید مردم در این بازار هستیم به طوری که در حال حاضر این میزان معاملات ۲۴ درصد کمتر شده و این بازار را وارد یک رکود تورمی کرده است.
وی افزود: سال‌ها بود که بازار مسکن استان اصفهان گریبان رکود نسبی شده بود، اما عدم نظارت‌ها و کنترل‌های لازم در حوزه خرید و فروش مسکن و باز شدن پای دلالان در این زمینه شاهد وارد شدن این بازار به رکود تورمی هستیم و برطرف سازی این مشکل کار بسیار سختی است.
نائب رئیس اتحادیه بازار مسکن استان اصفهان گفت: از جمله دلایل اصلی وجود رکود و تورم در بازارمسکن استان اصفهان را می‌توان به خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا به واحد‌های صنفی، نوسانات ناشی از بازار ارز و سکه، عدم ارائه تسهیلات مالی و عدم حمایت از واحد‌های اقتصادی این زمینه اشاره کرد.
خلیفه سلطان ادامه داد: بدیهی است که با بی توجهی به این مشکلات باید شاهد اضافه شدن بحران‌های جدیدی در بازار مسکن استان اصفهان در آینده نزدیک باشیم.
وی اضافه کرد: از آنجایی که اصلی‌ترین راه کاهش یافتن قیمت مسکن رشد قدرت خرید و معاملات در این بازار است، اما با وجود چنین مشکلاتی نمی‌توان به شکوفایی این حوزه امیدوار بود.
نائب رئیس اتحادیه بازار مسکن استان اصفهان یادآور شد: منطقی شدن قیمت‌ها و مبارزه با متخلفان و دلالان این بازار در اولویت اصلی اتحادیه بازار مسکن استان بوده، اما باید توجه داشت که اجرای این کار نیازمند همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های مربوطه استان اصفهان است.
خلیفه سلطان گفت: منطقی نبودن قیمت‌ها، این بازار را دچار نوسانات شدید کرده و ادامه پیدا کردن آن می‌تواند باعث مشکلات تازه‌ای در این حوزه شود، چراکه افراد را در ایجاد سرمایه گذاری‌های لازم در داخل آن دچار ضرر و گمراه می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today