تسنیم/ معاون بازرسی سازمان صمت فارس از کشف و ضبط موقت 880 دستگاه انواع خودرو سواری طی 3 روز اخیر خبر داد.

محمدابراهیم صداقت، معاون بازرسی سازمان صمت فارس اظهار داشت: طی 3 روز اخیر در بازرسی از مراکز انباشت خودرو (پارکینگ‌ها و نمایندگی‌های خودرو) 880 دستگاه انواع خودرو سواری به صورت موقت ضبط و به صاحبان خودرو تا سوم خرداد ماه سال جاری فرصت داده شده تا نسبت به خروج خودروها پس از نصب پلاک بر روی آنها از محل پارکینگ یا نمایندگی اقدام نمایند.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس گفت: چنانچه پس از پایان مهلت مقرر، خودروی صفر فاقد پلاک در محل نمایندگی یا پارکینگ باشد برابر با ماده 60 قانون نظام صنفی و ماده 4 قانون تعزیرات حکومتی با متخلفان به عنوان محتکر برخورد خواهد شد.
صداقت تصریح کرد: به صاحبان این انبارها و پارکینگ‌ها 4 روز (تا سوم خرداد ماه 99) مهلت داده می‌شود که از ماشین‌های صفر کیلومتر خالی شده و اگر برای استفاده شخصی می‌باشد سریعا پلاک و در غیر این صورت باید برای فروش به بازار عرضه شود.
وی گفت: هر گونه تحویل خودروی صفر بدون نصب پلاک و یا تحویل دستی پلاک و خروج آن از پارکینگ‌ها، نمایندگی‌های خودرو، انبارها و غیره تخلف محسوب شده و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.
وی تاکید کرد: صاحبان پارکینگ‌ها و انبارها و غیره موظفند لیست خودروهایی را که تحویل می‌دهند با ذکر مشخصات افراد تحویل‌گیرنده اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه و دیگر مواردی که به آنها اطلاع‌رسانی شده به این سازمان تحویل دهند.
معاون بازرسی سازمان صمت فارس افزود: مراکز یاد شده (دارندگان خودروی صفر) ملزم به ثبت‌نام در سامانه انبارها و ثبت اعلام موجودی انواع خودرو صفر خود در بازه زمانی 13 تا 15 و 27 تا 30 هر ماه می‌باشند در غیر این صورت به عنوان محتکر با آنها برخورد و پرونده احتکار برای آنها تشکیل می شود.
به گفته صداقت این اقدامات به منظور ایجاد محدودیت برای خرید خودرو توسط اشخاصی که با هدف سفته بازی و دپوی خودرو‌ها با هدف فروش با قیمت‌های بالاتر وارد بازار خودرو شده‌اند، انجام می‌شود.
با توجه به سیاست‌های ستاد تنظیم بازار در کنترل و نظارت بر بازار خودرو و اولویت نظارتی سازمان حمایت در این خصوص، گشت بازرسی و کنترل انبارها، پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، گاراژها و حتی سوله‌ها برای جلوگیری از نگهداری خودروهای صفر در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفته است.
وی گفت: در صورت وجود و رویت خودروهای فاقد پلاک در پارکینگ‌های عمومی و غیره خودرو به عنوان کالای احتکار شده تلقی می‌شود و پرونده تخلف احتکار برای صاحب محل نگهداری خودرو تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.
صداقت عنوان کرد: در این راستا ضمن مکاتبه با معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز، اتاق اصناف فارس، اتحادیه‌های مربوطه و ادارات شهرستان‌های تابعه موضوع نگهداری انواع خودرو صفر فاقد پلاک در مراکز یاد شده اطلاع‌رسانی و قرار شد دستگاه‌های ذکر شده به زیرمجموعه‌های خود اعلام نمایند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online