ایسنا/ شهردار اردکان با اشاره به بهره‌برداری از دو پارک دیگر اختصاصی بانوان در این شهر تا پایان سال ۹۹، از پیش‌بینی شهرداری برای اختصاص فضای ویژه دوچرخه‌سواری در برخی نقاط شهر خبر داد.

اباذر غفوری، شهردار اردکان به برنامه‌ریزی شهرداری برای آغاز طرح تفکیک زباله از مبدا تا پایان سال اشاره و تصریح کرد: اقدامات اولیه طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر اردکان در سال ۹۸ ارائه و نیاز به بازنگری داشت، که بعد از بررسی‌ها در صحن علنی شورای اسلامی شهر اردکان جهت تصویب سازمان شهرداری‌های کشور ارسال شد و امیدوارم تا پایان سال این طرح مهم عملیاتی‌ شود.
شهردار در ادامه تملک زمین در پیشرفت طرح‌های عمرانی اردکان را بسیار حائز اهمیت خواند و افزود: تملک زمین در مسیر طرح های عمرانی شهری به یکی از مشکلات عدیده مسیر اجرایی نشدن خیلی از طرح‌های اردکان تبدیل شده که با رایزنی‌های صورت گرفته، بخش عظیمی از طرح‌های مسکوت دوباره شروع به‌کار شده است‌.
وی ادامه داد: بلوار کوثر، خیابان دکتر شریعتی ‌و خیابان شهید فتوحی از طرح‌های مسدود به سمت پلاک‌هایی بود که باید تخریب و آزادسازی می‌شد ‌و خوشبختانه طی سال جاری و منتهی به سال ۹۹ به انجام رسید.
غفوری با اشاره به بدهی ۲۵۰ میلیارد ریالی گذشته شهرداری اردکان، خاطرنشان کرد: بدهی شهرداری‌ها با توجه به عملیات طرح‌های عمرانی گسترده، امری طبیعی است و در حال حاضر نیز شهرداری اردکان با بدهی ۱۶۰ میلیارد ریالی روبروست.
شهردار با عنوان این که قسمتی از بلوار ولیعصر و پارک اشراق به محل اختصاصی دوچرخه‌سواری شهروندان اردکان اختصاص خواهد یافت، تصریح کرد: بعد از پارک بانوان آزادی، دومین پارک بانوان در حاشیه بلوار غدیر تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید و طرح پارک سوم بانوان نیز در محل خیابان حضرت مهدی(عج) به زودی مصوب و به اجرا در خواهد آمد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today