باشگاه خبرنگاران/ مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، درباره ابتلای معاون پرورشی دبستان دخترانه فیض به کووید۱۹ پاسخ داد.

شهباز گودرزی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز با تأیید اینکه یکی از پرسنل دبستان فیض شیراز دارای علائم مشکوک به کرونا بوده و به محض اطلاع از بیماری، بستری می‌شود، اظهار کرد: از سوی خانم نبوی‌زاده، مدیر دبستان فیض این اطمینان خاطر داده شده که این فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان حضرت علی‌اصغر(ع) شیراز بستری و بیماری او تحت کنترل است و از سوی پزشکان این مرکز درمانی رو به بهبودی قرار گرفته است.
وی در خصوص چگونگی مبتلا شدن معاون پرورشی دبستان دخترانه فیض شیراز، تصریح کرد: این همکار ما روز ۲۷ اردیبهشت که مدارس بازگشایی شد به مدرسه مراجعه می‌کند و علائم خاصی نداشته است، اما آخر وقت روز ۲۸ اردیبهشت ماه اعلام می‌کند دچار تب و لرز شده است.
شهبازی ادامه داد: پس از در میان گذاشتن موضوع با مدیر دبستان از روز ۲۹ اردیبهشت معاون پرورشی دبستان یاد شده به مدرسه مراجعه نمی‌کند و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار می‌گیرد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز اضافه کرد: در ۲ روزی که او در مدرسه حضور داشته هیچ یک از دانش‌آموزان در مدرسه حضور نداشتند و نگرانی از آلوده شدن دانش‌آموزان دبستان فیض به کووید۱۹ وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مدرسه دولتی فیض، یکی از آموزشگاه‌های پرمتقاضی و سطح یک شیراز است، افزود: از آنجا که دانش‌آموزان این مدرسه دارای بهره هوشی بالا هستند و فراخوانی که داده شده بود برای رفع اشکال در دروس بوده، دانش‌آموزی مراجعه نکرده است، زیرا تراز علمی مدرسه بالا است.
شهبازی با بیان اینکه دست کم دو هفته پس از آلودگی به ویروس کرونا، علائم آن در فرد بیمار بروز می‌کند، اظهار کرد: اینکه معاون پرورشی دبستان دخترانه فیض دچار بیماری شده حداقل ۱۲ روز قبل بوده و این هم خارج از مدرسه بوده و درون مدرسه قرار نداشته، بنابراین فرد مورد نظر روز‌های ۲۷ یا ۲۸ اردیبهشت دچار بیماری نشده است.
وی در خصوص دیگر پرسنل دبستان فیض بیان کرد: دیگر همکاران فرهنگی ما در شمار اندکی مشغول کار در این دبستان بودند که پس از اطلاع یافتن از ابتلای همکارشان به کرونا به طور خودخواسته در قرنطینه به سر می‌برند.
شهبازی در خصوص انجام تست کرونا از دیگر پرسنل دبستان فیض شیراز تصریح کرد: مدیر مدرسه به آنان اعلام می‌کند که احیاناً اگر علائم مشکوکی دارند به مراکز درمانی جهت دادن تست کرونا مراجعه کنند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز پیرامون ضدعفونی و گندزدایی دبستان یادشده گفت: مدرسه پیش از بازگشایی ضدعفونی شده و ورودی‌ها استریل بوده و تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و الکل در اختیار پرسنل قرار گرفته و هر ۲ ساعت یک‌بار هم برای احتیاط کلاس‌ها ضدعفونی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online