مهر/ استاندار خراسان‌جنوبی گفت: تکمیل مجتمع‌های آب رسانی‌خراسان جنوبی ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در مراسم افتتاح سد سیاهو در سربیشه اظهار کرد: یکی از مهمترین خواسته‌های ما در سال ۹۷ تدوین سند آب خراسان جنوبی بود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اولین استانی بودیم که سند سازگاری با کم آبی آن تصویب شد، افزود: در همین شرایط کم آبی نهضت گلخانه‌ای استان را پیگیری کردیم.
معتمدیان گفت: در بحث سیستم‌های نوین آبیاری با جذب اعتبارات اقدامات بسیاری صورت گرفت و سال گذشته ۱۳ هزار هکتار اراضی خراسان جنوبی مجهز به سیستم آبیاری نوین شد.
وی با بیان اینکه پیگیر پروژه‌های سدهای تغذیه مصنوعی در چهار شهرستان مرزی هستیم، افزود: این پروژه‌ها در نهبندان ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با تخصیص هفت میلیارد تومان تا چند ماه آینده به پایان می‌رسد.
وی با بیان اینکه بقیه پروژه‌های سدهای تغذیه مصنوعی نیز با اختصاص ۴۵ میلیارد تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها ۱۰ میلیون متر مکعب روان آب را ذخیره سازی می‌کند.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه فعال کردن نیروگاه حرارتی طبس یکی از مهمترین پروژه‌های مهم خراسان‌جنوبی است، افزود: اتمام این پروژه پنج هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های ما در خراسان‌جنوبی به واسطه اقلیم استان استفاده از ظرفیت انرژی خورشیدی است، گفت: احداث ۱۰ هزار پنل خورشیدی را تا پایان دولت در استان پیگیری می‌کنیم.
استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سال گذشته حدود ۵۰۰ روستا به صورت سیار آب رسانی می‌شد که با حمایت دولت اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورد.
معتمدیان با اشاره به احداث ۳۷ مجتمع آب رسانی در استان یادآور شد: تکمیل این مجتمع‌ها حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با اشاره به آبرسانی به ۱۵ روستا در سفر وزیر نیرو گفت: برنامه ما این است تا پایان دولت ۵۰ روستای دیگر استان آب رسانی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today